Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів

Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів

Назва:
Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,94 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ наук України
Інститут молекулярної біології і генетики
Дубровський Олексій Леонідович
УДК 577.152.611
Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність
С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ -2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі структури та функції нуклеїнових кислот Інституту молекулярної біології та генетики НАН України та в лабораторії молекулярної онкології Ноттінгемського університету, Велика Британія.
Науковий керівник
доктор біологічних наук, професор,
Корнелюк Олександр Іванович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу структури та функції нуклеїнових кислот
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Козлов Едуард Андрійович,
Інститут молекулярної біології та генетики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу механізмів трансляції генетичної інформації,
доктор біологічних наук, професор
Галкін Анатолій Павлович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України , завідувач відділу біоінженерії.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії.
Захист відбудеться 24.04.2001 року о годині
на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26. 237. 01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, : 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 20.03.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої ради
кандидат біологічних наук Підпала О. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аміноацил-тРНК синтетази є ключовими ферментами дорибосомного етапу біосинтезу білка і каталізують реакцію приєднання амінокислоти до відповідної тРНК. Крім своєї основної, канонічної функції аміноацил-тРНК синтетази можуть також виконувати функції, які безпосередньо не пов'язані з участю у біосинтезі білка. Так, продемонстровано участь тирозил-тРНК синтетази з Neurospora crassa у сплайсингу інтронів першої групи (Akins et al., 1987). Вивчено регуляторну роль аміноацил-тРНК синтетаз у біогенезі амінокислот як у прокаріотів (Hinnebush et al., 1988), так і у еукаріотів (Andrulis et al., 1979). За допомогою синтезу вторинних внутрішньоклітинних месенджерів, таких як олігоаденілати, аміноацил-тРНК синтетази беруть участь у регуляції стресових станів клітини (Rapaport et al., 1976).
Клонування та секвенування гена тирозил-тРНК синтетази ссавців виявило несподівано високу гомологію амінокислотної послідовності С-кінцевого некаталітичного модуля цього ферменту до нового цитокіну ЕМАРІІ – 52% ідентичності (Леванець та ін., 1997; Kleeman et al., 1997). Раніше цитокін EMAPII (від англ. endothelial monocyte activating polypeptide II) було відкрито при вивченні факторів, які забезпечують підвищену чутливість мікроциркуляторного русла деяких пухлин до фактора некрозу пухлин (TNF) (Kao et al., 1992). Подальші дослідження EMAPII показали, що він має антипухлинні та протизапальні активності, бере участь в ангіогенезі, ембріогенезі та деяких патологічних процесах, індукує апоптоз клітин ендотелію. Пізніше було встановлено, що білком-попередником цього цитокіну є p43 -один з білків мультиферментного комплексу аміноацил-тРНК синтетаз із вищих еукаріотів (Quevillon et al., 1997). Все це дозволило зробити припущення про можливу цитокіноподібну активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази ссавців.
Вивчення потенційної цитокіноподібної активності С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази має великий теоретичний інтерес, оскільки дозволяє глибше зрозуміти механізми сенсибілізації пухлин до TNF і зробити припущення про наявність системи, яка дублює клітинні ефекти EMAPII, що є характерним для функціонування мережі цитокінів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Клонування, бактеріальна експресія та цитокіноподібна активність С-кінцевого некаталітичного модуля тирозил-тРНК синтетази вищих еукаріотів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок