Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> елементи стереотипної регуляції транскрипції днк in vitro фізіологічно активними речовинами

елементи стереотипної регуляції транскрипції днк in vitro фізіологічно активними речовинами

Назва:
елементи стереотипної регуляції транскрипції днк in vitro фізіологічно активними речовинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Прокопенко Володимир Володимирович
УДК 571.1.01+577.21+615.5
елементи стереотипної регуляції транскрипції днк in vitro
фізіологічно активними речовинами
02.00.10-біоорганічна хімія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник : член-кореспондент НАН України,
доктор медичних наук, професор О.І.Луйк
 
Науковий консультант : кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, Могилевич Сергій Євгенович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу медико-біологічних досліджень
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Ільченко Андрій Якович,
Інститут органічної хімії НАН України,
провідний науковий співробітник
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, Галкін Анатолій Павлович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу біоінженерії
Провідна організація : Інститут молекулярної біології і генетики
НАН України, відділ молекулярної біофізики
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ, вул. Мурманська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02004, Київ, вул. Мурманська, 1).
Автореферат розісланий “21” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М.Федоряк
загальна характеристика Роботи
Актуальність теми. Визначення провідної ролі аденілатциклазного каскаду та Cа-мобілізуючого каскаду полі-фосфоінозитових ліпідів в біорегуляції найрізноманітніших клітинних функцій стало основою для визначення функціональної спільності ксенобіотиків, що подібним чином впливають на активність основних сигнальних систем. Ця подібність проявляється в наявності у різних в хімічному і фармакологічному відношенні ФАР стереотипного компонента в механізмах їх біорегуляторної дії.
Положення про наявність певних біорегуляторних стереотипів дії ФАР підтверд-жу-ється експериментальними даними, отриманими в цілеспрямованих дослідженнях, що проводяться на базі відділу медико-біологічних досліджень ІБОНХ НАН України з кінця 80-х років на різноманітних модельних системах. В експериментах використовували об’єкти, для яких зв’язок біологічних функцій з відповідями основних сигнальних систем просліджується чітко і однозначно. Поряд з цим, зростає інтерес дослідників до вивчення впливу ФАР на обєкти, біологічні функції яких безпосередньо не повязані з відповідями основних сигнальних систем (біомембрани, деякі білки крові). Проте, ці обєкти можуть якісно по-різному реагувати на наявність речовин двох виділених класів.
Особливий інтерес викликає дослідження впливу ФАР на генну експресію, одну з центральних ролей в якій відіграє транскрипція. Регуляція транскрипції має складний багатоступінчастий характер з задіянням багатьох регуляторних білків. Більшість досліджень, присвячених вивченню впливу ФАР на транскрипцію обмежені виявленням інтеркаляторних властивостей різних лігандів, або спрямовані на визначення ролі тих або інших регуляторів білкової природи. Хоча не менш важливим, на наш погляд, є дослідження регуляторної дії ФАР безпосередньо на “головних учасників” транскрипції – ДНК, РНК та ДНК-залежну РНК-полімеразу.
З теоретичної і практичної точки зору, актуальним є вивчення як самої дії типових представників двох класів ФАР з протилежними біорегуляторними стереотипами на транскрипцію, так і зв’язку між цим впливом і структурою ФАР при створенні лікарсь-ких засобів, спрямованих на регуляцію генної експресії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана робота є розвитком досліджень по вивченню дії представників вихідних класів ієрархічної класифікації ФАР на функціональні елементи основних сигнальних систем та аналізу зв’язку структура-активність хімічних сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: елементи стереотипної регуляції транскрипції днк in vitro фізіологічно активними речовинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок