Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОБІОГРАФІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ У ТВОРЧОСТІ А.О.ГРИГОР’ЄВА

АВТОБІОГРАФІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ У ТВОРЧОСТІ А.О.ГРИГОР’ЄВА

Назва:
АВТОБІОГРАФІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ У ТВОРЧОСТІ А.О.ГРИГОР’ЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,26 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди
Філяніна Неля Миколаївна
УДК 821.161.1–94.09
АВТОБІОГРАФІЧНИЙ
ЕЛЕМЕНТ У ТВОРЧОСТІ
А.О.ГРИГОР’ЄВА
10. 01. 02. – російська література
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата філологічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, доцент
Доценко Ігор Іванович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри російської і світової літератури;
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Лагунов Олександр Іванович,
Харківський національний університет
імені В. Н. Каразіна,
професор кафедри історії російської літератури;
кандидат філологічних наук, доцент
Марченко Тетяна Михайлівна,
Горлівський державний педагогічний університет
іноземних мов, завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Провідна установа Таврійський національний університет імені
В. І. Вернадського, кафедра російської та зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Сімферополь.
Захист відбудеться “15” березня 2005 року о 15 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розіслано “11” лютого 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Багатогранна спадщина Аполлона Олександровича Григор’єва (1822–1864), поета, перекладача, мемуариста, мислителя і філософа, літературного і театрального критика, міцно ввійшла в історію російської культури, зайняла гідне місце в складній картині естетичних і моральних шукань середини XIX століття. Фундаментальні видання його творів та листів, опублікованих останнім часом, присвячені йому книги, потік статей, які з’являються не тільки в Росії і країнах СНД, але й у Європі та Америці, є яскравим свідченням зацікавленості постаттю А. Григор’єва як з боку спеціалістів, так і широкого кола читачів.
Майже всі біографи і дослідники творчості А. Григор’єва звертали увагу на автобіографічну основу його творів. Він не лише залишив після себе мемуари, які посіли помітне місце в історії цього жанру, а й увів мемуарні відступи в літературно-критичні та театральні статті й рецензії. Серед них нерідко зустрічаються такі, за якими важко визначити, що це – стаття, присвячена літературному явищу або театральній виставі, чи мемуарний нарис.
У ліриці будь-якого поета знаходять відбиття події його особистого життя, проте важко назвати такого, якому це було б притаманно у такій мірі, як ми бачимо в поезii А. Григор’єва. За вiршами поета простежуються подiї його нещасливого кохання спочатку до Антонiни Корш, потiм – до Леонiди Вiзард. Цi вiршi – поетичний лiтопис подiй його життя i надзвичайно емоцiйна розповiдь про душевнi переживання. Яскраво виражену бiографiчну основу мають i твори, написанi А. Григор’євим в iнших жанрах, – драма „Два эгоизма”, поеми „Venezia la bella” та „Вверх по Волге”.
Незважаючи на те, що автобіографізм у творчостi А. Григор’єва, як на нашу думку, відіграє надзвичайно важливу роль (iсторики лiтератури підкреслювали його наявнiсть, аналiзували його виявлення в тих чи інших творах), вiн жодного разу не ставав предметом цiлiсного монографічного аналiзу. Не досліджено своєрідність та конкретні особливості втілення автобіографізму в різновидах творчої діяльності А. Григор’єва, а також не існує дисертаційних робіт із зазначеної проблеми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослiдження проводилося в рамках плану науково-дослідної роботи кафедри росiйської та свiтової лiтератури Харкiвського національного педагогiчного унiверситету iмені Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АВТОБІОГРАФІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ У ТВОРЧОСТІ А.О.ГРИГОР’ЄВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок