Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІ СТРУКТУРИ В ДУХОВНИХ КАНТАТАХ Й.С. БАХА

ХУДОЖНІ СТРУКТУРИ В ДУХОВНИХ КАНТАТАХ Й.С. БАХА

Назва:
ХУДОЖНІ СТРУКТУРИ В ДУХОВНИХ КАНТАТАХ Й.С. БАХА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. А.В. НЕЖДАНОВОЇ
ЗАБОЛОТНА Ніна Георгіївна

УДК 783.3
ХУДОЖНІ СТРУКТУРИ В ДУХОВНИХ
КАНТАТАХ Й.С. БАХА
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса – 2002
 
Дисертацією є рукопис
 
Роботу виконано на кафедрі історії музики та музичної етнографії
Одеської державної музичної Академії ім. А.В. Нежданової
 
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор, МАРКОВА Олена Миколаївна,
Одеська державна музична Академія
ім. А.В.Нежданової, кафедра історії музики та музичної етнографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України, заслужений діяч науки і техніки
КОТЛЯРЕВСЬКИЙ Іван Арсенійович,
зав. кафедрою теорії музики
Національної музичної Академії України
ім. П.І.Чайковського
кандидат мистецтвознавства, в.о.проф.
ШИП Сергій Васильович,
Одеська державна музична Академія
ім. А.В.Нежданової
.
Провідна установа: Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П.Котляревського, кафедра історії музики
Захист відбудеться “14 ” лютого 2003 року о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.857.01. по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній Академії ім. А.В.Нежданової за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної музичної Академії ім. А. В. Нежданової: м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розісланий “” грудня 2002 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, в.о.проф. ____________Н.С.ДОВГАЛЕНКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
 
Актуальність теми дослідження, присвяченого розгляду художніх структур у духовних кантатах Йогана Себастіана Баха, визначається розробкою питань жанру як типології виразності, тобто питань, що знаходяться у становленні в сучасному мистецтвознавстві та музикознавстві. Виконання-інтерпретація бахівських духовних кантат торкається аспектів буття творів у конкретному культурному середовищі суспільства й одночасно виділяє самозначуще художньо-естетичне вираження композиторського тексту, що розуміється не як нотний запис, а як звукова реальність, усвідомлювана суб'єктом творчості й обґрунтована у виконавський інтерпретації.
Виділяємо аспекти виконання, що аналізуються у кантатах Й.С.Баха:
§ в німецькій церковній традиції, що тяжіє до “автентичності” озвучення;
§ у вітчизняній концертній практиці (в Україні, а також у Росії), що апелює до сукупного духовного і загальнохудожнього досвіду аудиторії.
Дана поляризація соціокультурних поворотів проблеми інтерпретації духовних кантат Баха є похідною від академічної установки на самоцінність “музичної цивілізації” - авторського композиторського тексту геніального Творця і високої художньої виконавської традиції. Відповідно, вихідними виступають культурні орієнтири Німеччини першої половини ХVIII століття, і лінія хорової культури України, що увібрала впливи німецької музики, але якій є притаманним яскраво виражений самостійний “музичний менталітет”. Поєднання у конкретності високохудожньої інтерпретації кантат Й.С.Баха, дистанційованих показниками епохи автора, і виразних якостей вітчизняного хорового мистецтва, - розглядаємо в розвитку ідеї композиторської та виконавської творчості як єдності музичної акції. Композиторський текст а'priori містить альтернативні стилістичні та ідейно-образні позиції, що реалізуються у виконавській інтерпретації тою або іншою мірою .
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Запропонована тема складає один з теоретично-виконавських аспектів базового напрямку плану науково-дослідницьких робіт Одеської державної музичної академії ім.А.В.Нежданової – “Музичне виконавство: історія, теорія та практика”. Тема дисертації затверджена на кафедрах хорового диригування, історії музики і музичної етнографії та Вченою радою Одеської державної музичної академії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХУДОЖНІ СТРУКТУРИ В ДУХОВНИХ КАНТАТАХ Й.С. БАХА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок