Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОСТИЛЬ В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ І ДИЗАЙНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX – XX СТ.)

ТЕХНОСТИЛЬ В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ І ДИЗАЙНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX – XX СТ.)

Назва:
ТЕХНОСТИЛЬ В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ І ДИЗАЙНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX – XX СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ ТА МИСТЕЦТВ
РОЗЕНФЕЛЬД Максим Ілліч
УДК 72.01
ТЕХНОСТИЛЬ В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ І ДИЗАЙНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XIX – XX СТ.)
18.00.01 – “Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії дизайну та мистецтв
Міністерства освіти та науки України, кафедра “Інтер’єр та обладнання”
Науковий керівник кандидат архітектури, доцент
Трегуб Наталія Євгенівна,
Харківська державна академія
дизайну та мистецтв, кафедра
“Інтер’єр та обладнання”
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
Фільваров Генріх Йосипович,
директор Інституту урбаністики м. Києва
кандидат архітектури, доцент
Стародубцева Лідія Володимирівна,
Харківська державна академія культури,
кафедра теорії та історії культури
Провідна установа: Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, кафедра історії, теорії архітектури та синтезу мистецтв Міністерства освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 22“ травня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська,40; у конференц-залі архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури (м. Харків, вул. Сумська,40).
Автореферат розісланий “15” квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, доцент Фоменко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. XX століття – час найбільших потрясінь, час революцій, фундаментальних відкриттів у науці і техніці, зміни політичних систем та ідеологій – приніс у світову архітектуру і мистецтво небувале розмаїття течій, напрямків, стилів, художніх тем, образів і нових естетичних ідеалів. Процес демократизації суспільства, що охопив пострадянський простір, зокрема, Україну, по-новому формує завдання наукового освоєння історії розвитку архітектури і дизайну в ХХ столітті. Україна на початку третього тисячоліття перебуває в стані пошуку власної національної культурної концепції. Складні історичні процеси сформували тут полеміку між прагненням до інтеграції з Заходом і бажанням збереження національної самобутності, проте подібні процеси характерні для всіх прикордонних культур. У протистоянні цих двох тенденцій відбувається розвиток сьогоднішнього архітектурного дискурсу. Техніка як яскравий образ художньої культури ХХ століття дала принципово новий імпульс розвитку архітектури і дизайну в усьому світі. Техніка має не тільки об’єктивну теорію, але і культурні традиції, навіть свою міфологію. “Технічне” починає вростати в “людське”, входячи в образ особистості й у колективні образи національної культури. Штучний ландшафт, де продукти техніки переважають, стає каркасом образних уявлень сучасної людини, як колись ландшафт природний. Сила психологічного впливу навколишнього середовища, перенасиченого об’єктами технокультури, є дуже великою. Зокрема, схід України сформувався як великий науковий та індустріальний регіон, і його архітектурний світ відображає науково-технічну орієнтацію. Ряд об’єктів конструктивізму ввійшли в загальносвітову архітектурну скарбницю і стали символами української архітектурної класики. Наукове переосмислення архітектурно-художньої спадщини модернізму має вирішальне значення для формування національної культурної парадигми України на початку третього тисячоліття.
Сучасна технотечія в різних галузях творчої діяльності являє собою конгломерат суперечливих тенденцій. Останнє десятиліття радикальне змінило сприйняття техносвіту, відбулася “велика комп’ютерна революція”, що у черговий раз змінила акценти в діалозі людини й індустрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТЕХНОСТИЛЬ В АРХІТЕКТУРНОМУ ФОРМОУТВОРЕННІ І ДИЗАЙНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX – XX СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок