Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ

ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,15 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ПРУДОВ
ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 347.73;355.64(447)
ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНИХ
ГАРАНТІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ
12.00.07 – адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Київ - 2007
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті законодавства Верховної Ради України
Науковий керівник – доктор юридичних наук ОРЛЮК Олена Павлівна,
директор Науково-дослідного Інституту
інтелектуальної власності
Академії правових наук України.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії
правових наук України, заслужений юрист України
Воронова Лідія Костянтинівна, заступник директора
Науково-дослідного Інституту фінансового права при
Національній академії Податкової служби України.
кандидат юридичних наук, доцент
Ковальчук Андрій Трохимович,
помічник Віце-Прем’єр Міністра України.
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра
адміністративного та фінансового права (м. Одеса).
Захист відбудеться 13.03.2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, Київ, провулок Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, провулок Несторівський, 4.
Автореферат розіслано 13.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ситуація, що склалась у сфері фінансового життєзабезпечення діючих військових та ветеранів, свідчить про необхідність її суттєвого реформування. Низький загальний рівень забезпечення прав і соціальних гарантій військовослужбовців, хаотичність у справі диференціації розмірів грошового утримання, пенсій та інших грошових виплат військовим та ветеранам Збройних Сил, багато інших недоліків суперечать заявленому Конституцією України курсу на формування правового, соціально орієнтованого суспільства.
За численними фактами порушення соціальних прав військовослужбовців приховується глибинна внутрішня причина, наявність якої перекреслює активні владні декларації щодо покращення становища людей, що віддають себе професійному служінню військовій справі заради захисту нашої держави. Йдеться, не в останню чергу, про явно їх недостатнє фінансово-правове забезпечення.
Так, навіть кроки у напрямку підвищення рівня військових пенсій наштовхнулися на те, що діюча система пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та інших аналогічних інституцій не створює зазначеним особам рівних, незалежно від відомчої належності та часу звільнення зі служби, умов реалізації гарантованого чинним законодавством права на забезпечення належного життєвого рівня після закінчення служби.
Мова йде, зрештою, про бюрократичну чиновницьку та бездіяльність, чому можна було б зарадити простим налагодженням діяльності виконавчої влади. Справа у більш серйозному комплексі причин, серед яких особливе, якщо не визначальне місце займає недосконалість фінансових механізмів у справі забезпечення встановлених державою соціальних нормативів і гарантій, тобто недосконале фінансово-правове супроводження даної проблеми. Тому вивчення причин цього погіршення і розробка практичних рекомендацій для ліквідації цих чинників є актуальною проблемою для правової науки і юридичної практики.
Головним чинником незадовільного соціального стану військових в Україні є недосконалість фінансового забезпечення, з одного боку, та явно недосконала фінансово-правова база, з іншого боку, яка насправді мала б не лише узаконити, але запустити механізми неухильного виконання законодавчо заявлених соціальних гарантій для військовослужбовців.
Зазначена колізія знаходиться, на жаль, поза увагою фахівців з фінансового права і це, на наш погляд, є однією з корінних причин того, що проблема соціальних гарантій військовослужбовців та військових пенсіонерів, вирішується за „остаточним принципом” при розгляді та прийнятті кінцевих рішень у бюджетному процесі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІНАНСОВО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок