Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕОЛОГІЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ І ЇХ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ МЕТОДОМ

РЕОЛОГІЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ І ЇХ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ МЕТОДОМ

Назва:
РЕОЛОГІЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ І ЇХ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,74 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури
ДОНЕЦЬ ОЛЕКСАНДР ВАДИМОВИЧ
УДК 691 (043.3)
РЕОЛОГІЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ І ЇХ КОНТРОЛЬ
ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ МЕТОДОМ
05.23.05 – будівельні матеріали та вироби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Плугін Андрій Аркадійович,
Українська державна академія
залізничного транспорту
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Вандоловський Олександр Георгієвич,
Харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
кандидат технічних наук, доцент
Рідкозубов Олександр Олексійович,
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет
Провідна установа Київський національний університет будівництва та архітектури, каф. будівельних матеріалів та виробів.
Захист відбудеться 31 березня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.056.04 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: вул. Сумська 40, Харків 61002
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університеті будівництва та архітектури за адресою: вул. Сумська 40, Харків 61002
Автореферат розісланий 27 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. техн. наук, доцент Крот О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим аспектом забезпечення надійності і довговічності будівельних конструкцій і споруд є забезпечення потрібних реологічних і технологічних характеристик будівельних сумішей на основі мінеральних в’яжучих бетонних, розчинних, у тому числі тампонажних розчинів, і т.п. Технологічні характеристики зазначених сумішей рухливість, жорсткість, розтічність і т.п., залежать від їх фундаментальних реологічних властивостей як дисперсних систем в'язкості, пластичності і визначаються водоутриманням, наявністю і вмістом пластифікуючих добавок і т.д.
Реологічними і технологічними характеристиками будівельних сумішей керують шляхом зміни водоутримання і (або) уведення зазначених добавок з урахуванням забезпечення інших властивостей матеріалу. При цьому керування цими характеристиками являє собою складний процес, що включає одержання даних, їх аналіз, прийняття і реалізацію рішень і в сучасних умовах виробництва повинен здійснюватись за допомогою автоматичних систем управління технологічними процесами АСУ ТП. Здійснення АСУ ТП є можливим лише у разі отримання електричних сигналів, які дозволяють не лише контролювати процеси виробництва, а й керувати ними в автоматичному режимі. Для того, щоб здійснити АСУ ТП приготування будівельних сумішей, варто застосувати ефективні і надійні методи контролю їх технологічних характеристик і відповідні прилади і способи визначення цих характеристик. При цьому необхідно, щоб зазначені способи і прилади дозволяли автоматично одержувати сигнал керування для АСУ ТП.
Контроль технологічних характеристик за допомогою існуючих приладів, які є механічними засобами, наприклад стандартного конуса для визначення рухливості бетонної суміші, конуса СтройЦНИЛ, віскозиметрів різних конструкцій і т.п., як правило, трудомісткий, тому що передбачає значну кількість ручних операцій, і не здатний забезпечити зворотний зв’язок з виконавчими пристроями. При цьому автоматичне одержання електричного сигналу, що залежить від рухливості суміші, у розповсюджених приладах не є передбаченим і важко здійсненне.
Виходячи з викладеного, удосконалення методів контролю реологічних і технологічних характеристик будівельних сумішей і розробка нових способів і приладів для їх реалізації, що мають широкий діапазон вимірювань і дозволяють одержувати електричний сигнал для АСУ ТП, являють собою актуальну задачу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами: дослідження виконані у складі держбюджетної НДР ХДТУБА №0057 “Розробка теоретичних основ створення ефективних органічних і неорганічних матеріалів, нових технологій і обладнання для захисту і ремонту систем водовідведення” (№ ДР 0101U001207) і держбюджетної НДР кафедри автоматизації виробничих процесів ХДТУБА “Проблеми автоматизації керування в будівництві”, затвердженої НТР ХДТУБА 25.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РЕОЛОГІЧНІ І ТЕХНОЛОГІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ БУДІВЕЛЬНИХ СУМІШЕЙ І ЇХ КОНТРОЛЬ ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок