Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ

ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ

Назва:
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних досліджень
Печерська Наталія Вікторівна
УДК 656.612 + 330.3(303.43)
 
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО
ТОРГОВОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.07.04 - Економіка транспорту і зв'язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку і економіко-екологічних досліджень
НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Примачов Миколай Тимофійович,
Інститут проблем ринку і економіко-екологічних
досліджень НАН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Загорулько Валентин Миронович,
Київський національний авіаційний університет
Міністерства освіти і науки України, професор
кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення
кандидат економічних наук, професор
Вінніков Володимир Васильович,
Одеська державна морська академія
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії та
економіки морського транспорту
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра
міжнародних економічних відносин, м. Одеса
Захист відбудеться “ 25 ” квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.177.01 в Інституті проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “ 22 ” березня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Морська транспортна галузь являється базовою складовою виробничої інфраструктури України, важливим джерелом поповнення державного бюджету, вагомою частиною транспортної системи країни, основою розвитку безлічі галузей народного господарства, значним чинником забезпечення міжнародних економічних відносин. Стан і рівень розвитку національного торгового флоту багато в чому визначає можливості і темпи реалізації найважливіших політичних, економічних і соціальних задач.
Ефективність судноплавства багато в чому визначається якістю формування, вибору і реалізації стратегії розвитку. Дослідження стану і перспектив розвитку торгового флоту України, а також досвід ведучих судноплавних держав свідчить про важливість розробки державної судноплавної політики на базі ефективної стратегії.
Однак аналіз функціонування вітчизняних судноплавних компаній і галузі в цілому показує, що в даний час питанням стратегічного прийняття рішень приділяється недостатня увага. До деякої міри це пояснюється складністю прогнозування в сучасних нестабільних економічних умовах, невизначеністю економічної і правової бази, процесами приватизації, несталими ринковими відносинами, жорсткою дефіцитністю інвестиційних ресурсів. Крім того, недостатньо відпрацьовано науково-методичні положення за даною проблемою.
Складність, багатоплановість і недостатність розробки проблеми формування ефективної стратегії розвитку національного торгового флоту в сучасних умовах світового фрахтового ринку, необхідність підвищення конкурентоспроможності вітчизняного судноплавства на науково-обгрунтованній базі обумовили актуальність теми дисертаційної роботи, визначили мету та задачі дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася у відповідності до напрямків досліджень Інституту проблем ринку і економіко-екологічних досліджень, а саме “Транспортна галузь в системі пріоритетів розвитку економіки України” (№ державної реєстрації 0101U000710). У рамках теми автором дисертації виконано розробку теоретичних та методичних основ формування ефективної стратегії розвитку морської транспортної галузі як вагомої складової транспортного комплексу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТОРГОВОГО ФЛОТУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок