Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійних якостей майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності у процесі вивчення іноземних мов

Формування професійних якостей майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності у процесі вивчення іноземних мов

Назва:
Формування професійних якостей майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності у процесі вивчення іноземних мов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ЗАМКОВА Наталія Леонідівна
УДК 378.147
Формування професійних якостей
майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності
у процесі вивчення іноземних мов
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Штифурак Віра Євгенівна,
Інститут вищої освіти АПН України, докторант
відділ педагогіки і психології, вищої школи
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
академік АПН України
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
директор
кандидат педагогічних наук, доцент
Редько Валерій Григорович,
Інститут педагогіки АПН України
завідувач лабораторією іноземних мов
Провідна установа: Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 8 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України, за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий „ 3 ” травня 2005р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для якісного оновлення системи професійної підготовки фахівців економічної галузі особливого значення набуває проблема ефективної взаємодії у професійній сфері на основі оволодіння мовами міжнародного спілкування.
У роки незалежності України з’явився новий суспільний запит, що пов’язаний із сучасними умовами господарювання, зокрема, децентралізація зовнішньої торгівлі, надання підприємствам права виходу на зовнішній ринок і, тим самим, стимулювання їхнього розвитку, тому підготовка фахівців за новими спеціальностями в галузі менеджменту та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (далі – ЗЕД) є назрілою та актуальною.
Рівень володіння іноземними мовами спеціалістами економічного профілю значною мірою впливатиме на підвищення конкурентноздатності вітчизняних підприємств. У зв’язку з цим пріоритетним завданням вищої школи (Національна доктрина розвитку освіти, державна Концепція професійної освіти, Закони України „Про освіту”, „Про вищу освіту” та „Про зовнішньоекономічну діяльність”) є поширення іншомовної професійної підготовки спеціалістів. Специфіка іноземної мови як навчального предмета та особливості її викладання на економічних факультетах (різнорівнева підготовка студентів, відсутність природного мовного середовища, скорочений термін навчання, значний обсяг навчального матеріалу, недосконале методичне забезпечення) зумовлюють пріоритетне завдання формування професійних якостей на особистісно зорієнтованій основі, розширення можливостей цього процесу за рахунок підсилення його цілісності, педагогічного аналізу функцій та особливостей професійного спілкування майбутніх менеджерів ЗЕД іноземними мовами.
Зростанню якісного рівня підготовки керівників усіх ланок і підвищенню загальної управлінської культури присвячено чимало наукових досліджень, аналіз яких дозволяє констатувати наявність цілого ряду суперечностей. Зокрема, між соціальними пріоритетами даної галузі та відсутністю у науці положень про інтегральну готовність до професійної діяльності, між усвідомленням потреби у створенні системи професійного становлення та невизначеністю педагогічних умов, критеріїв та показників сформованості професійних якостей.
Загальні питання професійної підготовки та змісту професійної освіти, що розкриті в працях А.М. Алексюка, В.П. Андрущенка, С.Я. Батишева, І.Д. Беха, В.П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування професійних якостей майбутніх менеджерів зовнішньоекономічної діяльності у процесі вивчення іноземних мов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок