Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан, профілактика та лікування порушень периферичного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією напруги ІІ-ІІІ функціональних класів амлодІпіна бесілатом

Стан, профілактика та лікування порушень периферичного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією напруги ІІ-ІІІ функціональних класів амлодІпіна бесілатом

Назва:
Стан, профілактика та лікування порушень периферичного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією напруги ІІ-ІІІ функціональних класів амлодІпіна бесілатом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
міністерство охорони здоров’я україни
Запорізький державний медичний університет
Кисельов Борис Юрійович
УДК: 616.12-005.4:616.12-008.331:
616.12-009.72]-07-084-085.22
Стан, профілактика та лікування порушень
периферичного кровообігу у хворих на ішемічну
хворобу серця з стенокардією напруги ІІ-ІІІ
функціональних класів амлодІпіна бесілатом
14.01.11 – кардіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Запоріжжя – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чухрієнко Неоніла Дмитріївна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри терапії інтернів та сімейної медицини ФПО.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Крайдашенко Олег Вікторович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри клінічної фармакології, фармації та фармакотерапії;
доктор медичних наук, професор
Кошля Володимир Іванович, Запорізький державний інститут удосконалення лікарів МОЗ України, завідувач кафедри сімейної медицини.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска АМН України, м.Київ, відділ клінічної фармакології.
Захист відбудеться 17.12.2003р. о 12 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02. у Запорізькому державному медичному університеті (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного
медичного університету (69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26).
Автореферат розісланий 15.11. 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 17.600.02,
доктор медичних наук, професор Волошин М.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Хвороби серця та судин посідають перше місце у загальному переліку захворювань, що найчастіше призводять до інвалідизаціїї та смертності населення. Шкідливий вплив факторів зовнішнього середовища, таких як стрес, урбанізація, паління, надмірне вживання алкоголю, нераціональне та незбалансоване харчування, пізня діагностика, несвоєчасне призначення адекватної терапії спричиняють постійне збільшення кількості хворих на серцево-судинну патологію. Одним з проявів реакції організма на пошкоджуючі фактори зовнішнього середовища, безумовно, є розвиток атеросклеротичного процесу, та, як наслідок цього - ІХС. Своєчасна діагностика цих патологічних станів та їх наступне адекватне лікування дозволяє попередити розвиток важких ускладнень і поліпшити прогноз захворювання [Амосова Е. Н., 1998; Карпов Р. С., Дудко В. А., 1999].
Ішемічна хвороба серця (ІХС) - одне з найпоширеніших захворювань серцево - судинної системи, зумовлене порушенням рівноваги між коронарним кровообігом та метаболічними потребами серцевого м’язу.
Найбільш вагомою причиною розвитку ІХС є розповсюдження атеросклеротичного процесу на коронарні судини. У 99% випадків саме атеросклероз є фактором, який сприяє виникненню ІХС [Амосова Е.Н., 1998; Тітов Я.І., 1999; Bhakdi S., 1998].
Атеросклероз - хронічне захворювання, що характеризується специфічним ураженням артерій еластичного та м'язево-еластичного типів у вигляді місцевого розрастання в їх мурах сполучної тканини у сукупності з ліпідною інфільтрацією внутрішньої оболонки, що призводить до органних та/або загальних розладів кровообігу.
Розповсюдження ІХС на Україні становить 24,5% у чоловіків віком 60-69 років . Це вже клінічні форми ІХС, котрі потребують негайного втручання лікарів, спричиняють обмеження працездатності хворого. Та уражуються не тільки коронарні артерії. За даними науково-медичної інформації частота поєднання ІХС та атеросклеротичного процесу у магістральних артеріях нижніх кінцівок сягає від 55 до 90% . Після проведення вибіркової реконструкції аорти при ішемії нижніх кінцівок інфаркт міокарда, який виникає у ранній післяопераційний період, є причиною смерті у 50-67% випадків. Наявність атеросклеротичних бляшок у судинах нижніх кінцівок призводить до обмеження працездатності хворих та навіть їх інвалідизації [Кошкин В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Стан, профілактика та лікування порушень периферичного кровообігу у хворих на ішемічну хворобу серця з стенокардією напруги ІІ-ІІІ функціональних класів амлодІпіна бесілатом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок