Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВМІСТ І РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ КСЕНОБІОТИКІВ У КОМПОНЕНТАХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГО МОРЯ

ВМІСТ І РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ КСЕНОБІОТИКІВ У КОМПОНЕНТАХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГО МОРЯ

Назва:
ВМІСТ І РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ КСЕНОБІОТИКІВ У КОМПОНЕНТАХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГО МОРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біології південних морів ім. О.О. КОВАЛЕВСЬКОГО
МАЛАХОВА
Людмила Василівна
УДК 628.19:543.38:574.5(262.5)
ВМІСТ І РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ КСЕНОБІОТИКІВ
У КОМПОНЕНТАХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГО МОРЯ
03.00.17 – гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь – 2006
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана в Інституті біології південних морів ім. О.О. Ковалевського Національної академії наук України, м. Севастополь.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Єгоров Віктор Миколайович
Інститут біології південних морів НАН України,
завідувач відділу радіаційної й хімічної біології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Миронов Олег Глібович
Інститут біології південних морів НАН України,
завідувач відділу морської санітарної гідробіології
кандидат біологічних наук, доцент
Дятлов Сергій  Євгенович,
Одеський філіал Інституту біології південних морів НАНУ,
завідувач відділу якості водного середовища
 
Провідна установа: Інститут гідробіології НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться " 22 " березня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 при Інституті біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
Автореферат розісланий " 17 " лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01
доктор біологічних наук, професор Гаєвська А.В.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хлорорганічні ксенобіотики, до яких належать поліхлоровані біфеніли (ПХБ) і деякі хлорорганічні пестициди (ХОП), відповідно до Міжнародних конвенцій про захист морського середовища, класифікують як найбільш небезпечні забруднювачі довкілля. Вони здатні накопичуватися в тканинах водяних організмів і при тривалому впливі навіть у малих дозах спричиняти токсичну дію, що проявляється у порушенні репродуктивної, нервової, ендокринної, імунної, а також у тератогенних ефектах. Такому впливу на біоту сприяє персистентність хлорорганічних сполук (ХОС) в навколишньому середовищі.
Внаслідок небезпечних побічних ефектів, дія яких проявляється на живих організмах, застосування деяких пестицидів було заборонено на початку сімдесятих років минулого століття і виробництво поліхлорованих біфенілів значно зменшилось. Але і після таких заходів забруднення навколишнього середовища ПХБ і ХОП мало глобальні масштаби.
З метою охорони здоров’я людини та навколишнього середовища від стійких органічних забруднювачів (СОЗ) у травні 2004 року Програмою Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища була ратифікована конвенція щодо окремих СОЗ, до яких належать ПХБ і деякі ХОП. Україна підписала конвенцію в числі перших країн у травні 2001 р.
Забруднення компонентів екосистем Чорного моря хлорорганічними сполуками обумовлено, по-перше, надходженням в його басейн ХОС із розміщених на його берегах промислово розвинених країн. По-друге, своєрідністю Чорноморського басейну, яка полягає в порівняно невеликих його розмірах і обмеженому зв’язку зі Світовим океаном, що призводить до акумуляції в ньому хімічно стійких ХОС.
У зв’язку з цим проблема визначення вмісту, розповсюдження, переносу, накопичення і трансформації ХОП І ПХБ, екологічних наслідків впливу ХОС на компоненти екосистем Чорного моря є актуальною. Виконання досліджень щодо визначення потенційної загрози впливу антропогенного чиннику на функціонування морських екосистем і на продуктивність морських вод є також необхідним та своєчасним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана автором як виконавець розділів у рамках наступних науково-дослідних тим по держбюджетній тематиці Інституту біології південних морів НАН України: "Вивчення закономірностей радіоекологічних і молісмологічних процесів перерозподілу й дії радіоактивних і хімічних чинників у екосистемах сірководневої та кисневої зон української акваторії Чорного моря для наукового обґрунтування ефективної охорони й використання морського середовища з метою стійкого розвитку економіки України" (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВМІСТ І РОЗПОДІЛ ХЛОРОРГАНІЧНИХ КСЕНОБІОТИКІВ У КОМПОНЕНТАХ ЕКОСИСТЕМ ЧОРНОГО МОРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок