Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛОКНИСТІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙ СИСТЕМИ Al2O3-SiO2-MgO-P2O

ВОЛОКНИСТІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙ СИСТЕМИ Al2O3-SiO2-MgO-P2O

Назва:
ВОЛОКНИСТІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙ СИСТЕМИ Al2O3-SiO2-MgO-P2O
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Чурілова Юлія Вікторівна
УДК 666.762-494
ВОЛОКНИСТІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ
НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙ СИСТЕМИ Al2O3-SiO2-MgO-P2O5
Спеціальність 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
м. Харків.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Пітак Ярослав Миколайович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології кераміки,
вогнетривів, скла та емалей.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Бабушкін Володимир Іванович,
Харківський державний університет будівництва
та архітектури, завідувач кафедри
будівельних матеріалів та виробів;
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник,
Мартиненко Валерій Владленович,
ВАТ “Український науково-дослідний інститут
вогнетривів ім. А.С.Бережного”, м. Харків,
заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра хімічної технології
кераміки та скла, Міністерство освіти і науки
України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 30 ” січня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 27 ” грудня 2002 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Мельник А.П.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пріоритетним напрямком технічного розвитку енергоємних галузей промисловості України є розробка ресурсозберігаючих технологій, що забезпечують зменшення енергетичних, матеріальних та трудових витрат. Досвід застосування теплоізоляційних волокнистих матеріалів показав, що на 5-30 % знижуються витрати палива під час експлуатації агрегатів, в 10 разів зменшується видаток вогнетривів та в 5-6 разів – трудові затрати на створення конструкцій теплоогороджень. Безсумнівно й надалі при створенні та модернізації промислових теплових агрегатів перевага буде віддаватися теплоізоляційним матеріалам волокнистої структури, про що свідчить постійний попит та зростаючі обсяги їх виробництва.
На сьогоднішній день для служби в високотемпературних агрегатах в Україні випускаються тільки мулітокремнеземисті волокна та вироби з них, температура експлуатації яких не перевищує 1250 0С. З урахуванням сучасних тенденцій щодо розвитку нових і зростанню продуктивності існуючих технологій необхідним є удосконалення властивостей продукції, що вже виготовляється, та створення нових волокнистих теплоізоляційних матеріалів для застосування при температурах до 1400 0С.
Отримання якісної та високоефективної продукції великою мірою залежить від вибору зв’язуючих речовин, які повинні забезпечувати виробам необхідні для експлуатації при високих температурах властивості. Найбільш перспективними слід зазначити фосфатні зв’язуючі, які добре зарекомендували себе в технологіях щільних вогнетривів, але не знайшли застосування у виробництві теплоізоляційних волокнистих виробів.
Вибір зв’язуючих компонентів повинен грунтуватися на аналізі діаграм стану сполук, що використовуються у технології. Будова чотирикомпонентної системи Al2O3-SiO2-MgO-P2O5, до якої належать області складів мулітокремнеземистих волокон та алюмо-, магнійфосфатних зв’язуючих, повною мірою не вивчена. Тому необхідним є дослідження її субсолідусної будови з метою виявлення областей складів, придатних для служби в умовах підвищених температур.
У зв’язку з цим встановлення співіснування фаз у системі Al2O3-SiO2-MgO-P2O5, розробка будови та створення на її основі волокнистих теплоізоляційних матеріалів для служби при температурах до 1400 0С є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВОЛОКНИСТІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЙ СИСТЕМИ Al2O3-SiO2-MgO-P2O

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок