Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ / сторінка 4

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтована актуальність, визначена мета роботи, показана наукова новизна отриманих результатів та їх практична цінність.
В першому розділі дисертації розглядаються питання розробки технології вирощування монокристалів ніобату літію (НЛ) великого розміру і високої оптичної якості, результати досліджень властивостей кристалів та виготовлення з них елементів для пристроїв оптоелектроніки.
На початку подано короткі відомості про фізико-хімічні властивості LiNbO3 та розглядаються технологічні підходи, які застосовувалися іншими авторами при вирощуванні монокристалів НЛ.
Вирощування кристалів проводилось методом Чохральського з індукційним нагрівом на установках фірми PHYSITERM (Франція). Для забезпечення максимальної очистки кристалів від неконтрольованих домішок сировина для вирощування двічі перекристалізовувалась. В результаті такої підготовки сировини вирощувані кристали мали конгруентний склад (співвідношення Li2O/Nb2O5 складало 0,96).
Для досягнення необхідних градієнтів температур в процесі вирощування та відповідних теплових умов післяростового охолодження було сконструйовано тепловий вузол, в якому використано активний тепловий екран та подвійну теплоізоляцію тигля. Необхідні градієнти у напрямку витягування досягалися регулюванням відстані між краями екрану та тигля. Використання цього вузла, а також нестаціонарних технологічних режимів (контрольована зміна швидкостей обертання та витягування) дозволила отримати досконалі монокристали НЛ діаметром 80 мм і довжиною циліндричної частини булі не менше 80 мм.
Для контролю оптичної однорідності LiNbO3 використовувалося вимірювання величини аномального двозаломлення na у напрямку оптичної осі методом коноскопії та зміни ne величини показника заломлення ne у напрямку кристалографічної осі Х методом спонтанного параметричного розсіювання світла.
За допомогою вказаних методик були отримані топограми величин na та ne по всій досліджуваній поверхні кристалу відповідно. Вимірювання показали, що величини na і ne не перевищують 10-5. Понад 2/3 об’єму кожної булі монокристала може бути використано для виготовлення активних елементів пристроїв оптоелектроніки та поляризаційної оптики.
Розроблені технологія вирощування та методики контролю якості були використані при отриманні монокристалів НЛ, легованих 5 мол.% MgO. Кристали НЛ-Mg діаметром 80 мм та довжиною циліндричної частини не менше 80 мм мали оптичну однорідність відповідну до описаної вище для кристалів НЛ.
Для кристалів НЛ гоніометричним методом було визначено показники заломлення no та ne в діапазоні 0,4-3,39 мкм. Для кристалів НЛ-Mg були проведені вимірювання показників заломлення інтерференційним методом та їх температурних коефіцієнтів n0/T та ne/T в спектральному діапазоні 0,3-0,7 мкм та температурному інтервалі 292-773 К.
На основі отриманих монокристалів виготовлено низку активних елементів пристроїв електроніки:
- пластини різних кристалографічних зрізів для створення фільтрів та ліній затримки на ПАХ;
- блоки для електрооптичних затворів та модуляторів світла, акустооптичних модуляторів світла з величиною оптичного контрасту не гірше 1:250;
- поляризаційні призми, оптимізовані на довжини хвиль лазерів 0,63; 1,06; 1,15; 2,01; 2,94 мкм, типів Глана, Волластона, Рошона та ін., які мали ступінь поляризації не гірше 0,9999 і пройшли метрологічну атестацію в Державному оптичному інституті ім. С. І. Вавілова (Санкт-Петербург);
- блоки для параметричних підсилювачів світла середнього інфрачервоного діапазону;
- блоки з монокристалів НЛ-Mg для генерації другої гармоніки випромінювання неодимових лазерів (1,06 мкм) з ефективністю ~10-15%.
Променева стійкість блоків з монокристалів НЛ та НЛ-Mg визначалась при дії на кристали імпульсного (6 нс) лазера на ітрій алюмінієвому гранаті (ІАГ:Nd) з =1,064 мкм та =0,532 мкм. Кристали НЛ-Mg витримували густину потужності Рп=0,4 ГВт/см2 (=1,064 мкм) та Рп=0,3 ГВт/см2 (=0,532 мкм). Променева стійкість кристалів НЛ у 3-4 рази нижча.
Дослідження впливу іонізуючих випромінювань (-кванти, електрони, нейтрони) на монокристали НЛ проводилися з метою визначення можливих меж застосування даних матеріалів в радіаційних полях та вивчення процесів формування центрів забарвлення (ЦЗ), які безпосередньо пов’язані з фоторефрактивними властивостями кристалів НЛ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок