Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ / сторінка 6

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Як випливає з описаної вище технології, кристали YAlO3:Nd з найменшим післяростовим поглинанням вирощувались з розплаву, склад якого найменше відхилявся від стехіометричного в бік збагачення оксидом ітрію. Зростання поглинання ЦЗ в ряду послідовно вирощених кристалів можна пояснити тим, що в процесі росту кристала відбувається переважаюче випаровування Al2O3, яке приводить до ще більшого відхилення стехіометрії в сторону збагачення розплаву оксидом ітрію.
Крім виникнення ЦЗ, зумовлених відхиленням від стехіометрії, забарвлення YAlO3:Nd може бути пов'язане з входженням в кристал в процесі вирощування неконтрольованих домішок, насамперед іонів групи Fe. У всіх вирощених кристалах виявлена домішка Fe при концентрації порядку 10-3 мас..%. Іони Fe можуть знаходиться в кристалах YAlO3 в станах: +2; +3; +4. Дослідження спектрів ЕПР YAlO3 показали, що після вирощування принаймні частина іонів Fe знаходиться в стані +3.
Входження заліза в структуру YAlO3 в станах Fe2+ та Fe4+ вимагає зарядової компенсації, яка може здійснюватись точковими дефектами, що утворюються поблизу домішок, і мають у випадку Fe2+ відносний позитивний заряд (можливо О-, F+-центр, V0), у випадку Fe4+ – відносний негативний заряд (двовалентні домішки та дефекти катіонної підгратки).
Коефіцієнт входження іонів Fe в кристал YAlO3 складає 0,13. Тому у послідовно вирощених кристалах концентрація Fe також послідовно збільшується. Цей факт підтверджується результатами спектрального аналізу. Таким чином, на збільшення інтенсивності забарвлення кристалів може впливати зростання концентрації іонів Fe. У той же час присутність іонів Fe в співмірних концентраціях виявлена і в кристалах YAlO3:Nd із незначним післяростовим забарвленням. Це вказує, що неконтрольована домішка Fe та відповідні дефекти лише частково впливають на ростове забарвлення кристалів YAlO3:Nd.
На процеси утворення дефектів та входження домішок в кристал впливає також величина переохолодження розплаву. Причинами локального коливання величини переохолодження розплаву може бути сегрегація неконтрольованої домішки або коливання співвідношення Y2O3/Al2O3.
Наявність ЦЗ в кристалах YAlO3:Nd негативно впливає на їх лазерні властивості. Покращити оптичні характеристики кристалів можна шляхом їх відпалу у відновній атмосфері (наприклад суміші H2+N2, або вакуумі) протягом кількох годин при T>1073 К. Навпаки, -опромінення та відпал кристалів на повітрі призводить до виникнення подібного додаткового поглинання. Тобто, з точки зору дії на точкові дефекти -випромінювання впливає на кристали YAlO3 аналогічно відпалу в окислювальній атмосфері.
Крім стабільних ЦЗ в кристалах YAlO3:Nd виникають центри, які при кімнатній температурі мають короткоживучий характер (КЦЗ). КЦз поглинають в смузі з мак-симумом в діапазоні 15000 см-1, яка про-стя-гається в область =1,06-1,34 мкм і призводить до деградації характеристик лазерів на основі ІАП : Nd.
Аналіз результатів дослідження забарвлення кристалів дозволив зробити висновок, що картина виникнення ЦЗ дуже складна і скоріше всього в процесі вирощування утворюються взаємодіючі пари дефектів.
З кристалів YAlO3:Nd, відпалених у вакуумі при температурі 1473 К, були виготовлені лазерні стержні діаметром 8 мм і довжиною 100 мм. Дослідження генераційних характеристик показали, що порогова енергія в режимі вільної генерації лазера на довжині хвилі =1,079 мкм складала близько 5 Дж. Максимальна ефективність 3,6досягається при енергії накачування 25-30 Дж.
Після -опромінення стержнів, починаючи від дози 102 Гр, вихідна енергія лазера суттєво понижується. Послідовне насвічування опромінених активних елементів спалахами лампи накачування відновлює їх генераційні характеристики до початкового рівня.
Третій розділ присвячено опису технології отримання та дослідженню оптичних і люмінесцентних властивостей монокристалу CdWO4.
Потреби рентгенівської томографії і моніторингу фонового -випромінювання стимулювали значний інтерес до розробки нових монокристалічних матеріалів для сцинтиляційних детекторів рентгенівського і -випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОЩУВАННЯ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ ВЕЛИКОРОЗМІРНИХ МОНОКРИСТАЛІВ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ДЛЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛЕКТРОНІКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок