Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Джерела про УСТИМа КАРМАЛЮКА ТА ОПРИШКІВСТВО НА ПОДІЛЛІ (1813 -1835)

Джерела про УСТИМа КАРМАЛЮКА ТА ОПРИШКІВСТВО НА ПОДІЛЛІ (1813 -1835)

Назва:
Джерела про УСТИМа КАРМАЛЮКА ТА ОПРИШКІВСТВО НА ПОДІЛЛІ (1813 -1835)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук україни
інститут української археографії та джерелознавства
ім. М.С.Грушевського
ДЯЧОК ВАЛЕРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 930.221: 930.1
Джерела про УСТИМа КАРМАЛЮКА
ТА ОПРИШКІВСТВО НА ПОДІЛЛІ (1813 -1835)
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та країнознавства Технологічного
університету Поділля (м. Хмельницький).
Науковий керівник : Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор історичних наук, професор
Ковальський Микола Павлович,
проректор з наукової роботи
Університету “Острозька академія”
 
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
завідувач кафедрою історіографії та
спеціальних історичних дисциплін
Донецького державного університету
кандидат історичних наук
Кулаковський Петро Михайлович,
доцент кафедри історії та теорії держави і права
Університету “Острозька академія”
Провідна установа : Інститут історії України НАН України, відділ
допоміжних історичних дисциплін, м. Київ
Захист відбудеться 30 листопада 2000 року о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.228.01 при Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України: 01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України (м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий “28” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради І.В. Верба
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Деміфологізація історії України, що розпочалася з відродженням Української держави, є закономірним процесом після десятиліть ідеологічного тиску на історичну науку. В силу ряду причин цей процес проходить суперечливо і непослідовно. Порівняно легко піддається наповненню науковим змістом все, що пов'язане із попереднім тоталітарним режимом, “працювало” на нього, і значно важче — дотичне до більш давнього періоду, особливо те, яке торкається усталених історіографічних традицій та стереотипів.
Значною мірою це стосується тем, пов'язаних із дослідженням повстань та рухів соціальних низів, які в історіографії традиційно, за інерцією радянської доби, прийнято вважати прогресивними і справедливими. Однією з таких тем є вивчення явища, яке у вітчизняній історіографії, починаючи з середини 30-х рр. ХХ ст., подається під назвою “селянський рух на Поділлі під керівництвом Устима Кармалюка”. Власне, сам селянський рух майже завжди розглядається крізь призму особи Кармалюка (1787-1835). Його ім'я є широко відомим не лише на Поділлі та в Україні, але й за її межами. Цьому, на нашу думку, сприяли романтизація й ідеалізація даного образу певними зразками ерзацфольклору та літературними творами. Впродовж кінця ХІХ-ХХ ст. постать У.Кармалюка стала образом практично всіх жанрів художньої творчості та надихала багатьох митців до створення різної за відношенням до історичних реалій літературно-мистецької Кармалюкіани.
Дослідження дій У.Кармалюка та соціального феномену, з яким пов'язується його ім'я, має свою історіографічну традицію й налічує представницьку низку різного гатунку праць. Однак, незважаючи на це, дана тема не стала об'єктом ґрунтовного монографічного дослідження, базованого на репрезентативній джерельній базі. До того ж на дослідницький процес мали значний вплив позанаукові чинники. Наявні ж історіографічні сюжети здебільшого страждають рядом фактичних неточностей, неповнотою, фрагментарністю й однобічністю у висвітленні.
Навіть вже при першому побіжному погляді привертає увагу та особливість, що в історичних працях переважає не дослідницький підхід, який опирався б на поглиблене вивчення письмових джерел, а переважно оціночні твердження, що не виходять за межі непереобтяженої студіями документальних матеріалів радянської історіографічної традиції, усталеної з 30-х років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Джерела про УСТИМа КАРМАЛЮКА ТА ОПРИШКІВСТВО НА ПОДІЛЛІ (1813 -1835)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок