Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі інтелектуального управління процесом навчання за допомогою мультиагентних систем

Моделі інтелектуального управління процесом навчання за допомогою мультиагентних систем

Назва:
Моделі інтелектуального управління процесом навчання за допомогою мультиагентних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,25 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
нАРОЖНИЙ Олександр Васильович
УДК 004.89:378.147
Моделі інтелектуального управління процесом навчання
за допомогою мультиагентних систем
05.13.23 — Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Гогунський Віктор Дмитрович
Одеський національний
політехнічний університет,
завідувач кафедри управління системами
безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Крісілов Віктор Анатолійович
Одеський національний
політехнічний університет,
завідувач кафедри системного
програмного забезпечення
доктор технічних наук, професор
Михальов Олександр Ілліч
Національна металургійна
академія України,
завідувач кафедри інформаційних
технологій і систем
 
Провідна установа: Харківський національний університет
радіоелектроніки,
Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “19” червня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.052.08 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, проспект Шевченка, 1, ауд. 400А.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савєльєва О.С.
загальна характеристика роботи
Комп'ютеризація освіти дозволяє інтенсифікувати процес навчання за рахунок ефективного використання наукового потенціалу і передового досвіду провідних учених країни, завдяки розширеному використанню результатів їх праці у формі комп'ютерних навчальних і контролюючих програм. Інтелектуальні системи навчання змінюють характер діяльності викладача в сучасному навчальному процесі, в якому основна роль відводиться самостійній роботі студентів.
Актуальність теми. Покликання людини полягає в прагненні до майстерності завдяки "освіті крізь усе життя" і постійному вдосконаленню знань, умінь і навиків відповідно до нового змісту праці, що змінюється, і нових технологій. Сучасна соціально-економічна ситуація в Україні і в системі освіти така, що традиційні методи здобування освіти і моделі навчання можуть задовольнити не всі потреби в освітніх послугах.
В даний час створені технічні передумови для впровадження і використання комп'ютерного навчання. Якість такого навчання визначатиметься рівнем інтелектуальності навчальних систем, кваліфікацією викладачів і ефективністю управління учбовим процесом.
Відомі комп'ютерні навчальні і контролюючі системи орієнтовані, як правило, на рішення окремих наукових і практичних задач, не є комплексними системами інформаційного забезпечення і управління процесом навчання з урахуванням особливостей модульної структури навчальних дисциплін. Більшість з них не мають засобів зворотного зв'язку, або не адаптують процес навчання до рівня знань і умінь студентів. Такі системи, які є зліпком традиційної системи очного навчання, не можуть привести до якісного поліпшення освіти. Розвиток мультиагентних систем, що реалізують інтелектуальне управління, дозволить істотно розширити клас вирішуваних задач процесу навчання і таким чином вирішити цю проблему.
В Україні з кожним роком змінюються стандарти освіти, навчатися стає все складніше. Розв’язання протиріч між високими стандартами навчання і можливостями тих, кого навчають, можливо за рахунок автоматизації процесу навчання. Тому створення інтелектуальної системи управління процесом навчання (ІСУ ПН), як програмного інструменту, для організації контролю знань і прийняття рішень за результатами контролю в контексті комплексного управління процесом навчання є актуальним.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до комплексу нормативних документів для розробки складових системи стандартів вищої освіти (додаток № 1 до наказу Міносвіти України від 31.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделі інтелектуального управління процесом навчання за допомогою мультиагентних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок