Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ УКРАЇНИ

ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ УКРАЇНИ

Назва:
ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ВИНОГРАДОВА ЛЮДМИЛА ЄВГЕНІВНА
УДК 347.962.03 (477)
ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ
УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.10.— судоустрій; прокуратура та адвокатура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації судових та правоохоронних органів Одеської національної юридичної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
ЧЕРНУШЕНКО Антон Васильович,
Апеляційний суд м. Києва, голова суду
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
МИЧКО Микола Іванович,
Прокуратура Донецької області, заступник
прокурора області
кандидат юридичних наук, професор
МАРОЧКІН Іван Єгорович, Національна
юридична академія імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри організації судових та
правоохоронних органів.
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра правосуддя
Захист відбудеться “2” жовтня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської
національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул.
Піонерська, 2.
Автореферат розісланий “27” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Музиченко П.П
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлюється завданнями судової влади, що постали перед нею внаслідок проголошення незалежності України, яка стала на шлях побудови власної правової держави і громадянського суспільства. Серед поставлених життям проблем, що вирішує народ України, центральними і ключовими є демократія, права і свободи людини і громадянина, їх гарантованість та захищеність, у тому числі в судовому порядку.
Відповідно до Конституції та Законів України судді визнані носіями судової влади, вони є незалежними (ст. 129 Конституції України), недоторканними (ст. 13 Закону України “Про статус суддів”) та незмінюваними (ст. 16 Закону України “Про судоустрій України”).
Однією з гарантій незалежності суддів є особлива процедура притягнення їх до юридичної відповідальності, яка регламентується Конституцією України, Законами України “Про статус суддів”, “Про судоустрій України”, “Про Вищу раду юстиції”, “Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України”.
Актуальність цієї теми пов'язана також з неналежною якістю правосуддя, зростанням кількості скарг громадян на неправомірні дії суддів, в яких нерідко звертається увага на порушення правил судової етики та бюрократизм, певною мірою - прорахунками у процесі проведення судово-правової реформи.
У той же час проблеми юридичної відповідальності суддів в комплексі не досліджувались, спеціальних монографічних робіт з цих питань немає.
У зв'язку з цим необхідність дослідження правового інституту юридичної відповідальності суддів є незаперечно актуальним питанням. Обраний напрямок дисертаційного дослідження належить до числа пріоритетних для розвитку судової системи України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри організації судових та правоохоронних органів “Удосконалення діяльності судових та правоохоронних органів як елемент реалізації судово-правової реформи в Україні на 2001 - 2005 роки”, яка є складовою частиною плану науково-дослідної роботи Одеської національної юридичної академії “Правові проблеми становлення і розвитку сучасної правової держави на 2001 -2005 роки” (державнийреєстраційний номер 0101U001195).
Теоретичну основу дослідження складають наукові праці відомих вчених - юристів в галузях загальної теорії права, конституційного права та судоустрою, а саме: А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СУДДІВ ЗАГАЛЬНИХ СУДІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок