Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОШИРЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ УЗДОВЖ ГРАНИЦІ РОЗПОДІЛУ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУР

ПОШИРЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ УЗДОВЖ ГРАНИЦІ РОЗПОДІЛУ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУР

Назва:
ПОШИРЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ УЗДОВЖ ГРАНИЦІ РОЗПОДІЛУ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,78 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.Н. КАРАЗІНА
Ольховський Євгеній Олександрович
УДК 537.876
ПОШИРЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ УЗДОВЖ ГРАНИЦІ РОЗПОДІЛУ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУР
01.04.03 – радіофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор Булгаков Олексій Олександрович, Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу радіофізики твердого тіла, м. Харків.
Офіційні опоненти:
 
доктор фізико-математичних наук, професор Аркуша Юрій Васильович. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, професор кафедри фізичної і біомедичної електроніки та комплексних інформаційних технологій;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Поєдинчук Анатолій Юхимович. Інститут радіофізики та електроніки імені О.Я. Усикова НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії дифракції і дифракційної електроніки, м. Харків.
Захист відбудеться “ 25 ” січня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4, аудиторія ).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харкiв, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 11 ” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Ляховський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Шаруваті середовища тривалий час привертають увагу дослідників. Це пов'язано з тим, що вони часто зустрічаються в природі, а їхні властивості відрізняються від однорідних матеріалів. Штучні шаруваті структури являють собою нові матеріали, властивостями яких можна керувати як за допомогою технології отримання, так і в результаті впливу зовнішніх полів. Інтерес становлять періодичні, квазіперіодичні та випадкові шаруваті структури. Основними фізичними особливостями є зонна структура спектра електромагнітних хвиль, можливість зменшення (або збільшення, якщо необхідно) загасання хвиль, особливості в поширенні та розподілі по шарах потоків енергії.
Періодичні структури широко використовуються в сучасній техніці міліметрового і субміліметрового діапазонів довжин хвиль, антенній техніці, оптиці та оптоелектроніці, у рентгенівській техніці. Особливість періодичних структур полягає в тому, що порушення симетрії приводить до виникнення нових типів хвиль. Такими є, наприклад, поверхневі хвилі, енергія яких локалізована в області порушення симетрії. Інтерес до властивостей таких хвиль пов'язаний з можливістю передачі інформації уздовж границь поділу шаруватих середовищ в інформаційних системах, безконтактного аналізу якості періодичних структур у технологічному процесі та ін. Крім того, характеристики цих хвиль досить чутливі до стану поверхні, а, отже, у багатьох випадках поверхневі хвилі виявляються ефективним інструментом дослідження властивостей поверхонь і тонких плівок.
Відомо, що електродинамічними властивостями шарувато-періодичних напівпровідникових структур можна ефективно керувати за допомогою зовнішнього магнітного поля. Такими властивостями є дисперсія власних хвиль, зміна конфігурації зонної структури залежно від зовнішнього магнітного поля, ефективне „керування” коефіцієнтами проходження та відбиття в обмежених періодичних зразках і т.п.
Актуальність даного питання зростає з розвитком тонкоплівкової електроніки і зокрема, наноелектроніки. Задачі, що відносяться до створення мікро- та наноматеріалів, а також до розвитку мікро- і нанотехнологій, займають у цей час домінуюче становище практично у всіх галузях сучасної науки і техніки. Для успішного вирішення цих задач необхідні нові фундаментальні дослідження в різних напрямках, наприклад, для створення надшвидкодіючих квантових інтегральних схем і квантового комп'ютера.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОШИРЕННЯ ПОВЕРХНЕВИХ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ХВИЛЬ УЗДОВЖ ГРАНИЦІ РОЗПОДІЛУ ПЕРІОДИЧНИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок