Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТУ АПФ-НЕЗАЛЕЖНОГО ШЛЯХУ УТВОРЕННЯ АНГІОТЕНЗИНА II - ХІМАЗИ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТУ АПФ-НЕЗАЛЕЖНОГО ШЛЯХУ УТВОРЕННЯ АНГІОТЕНЗИНА II - ХІМАЗИ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

Назва:
АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТУ АПФ-НЕЗАЛЕЖНОГО ШЛЯХУ УТВОРЕННЯ АНГІОТЕНЗИНА II - ХІМАЗИ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,58 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Гольдрін Євгеній Миколайович
УДК 616.12-008.331.-08:577.156.5
АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТУ АПФ-НЕЗАЛЕЖНОГО ШЛЯХУ УТВОРЕННЯ АНГІОТЕНЗИНА II - ХІМАЗИ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті терапії АМН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Коваль Сергій Миколайович, Інститут терапії АМН України, м. Харків, завідувач відділу артеріальної гіпертонії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Латогуз Іван Кіндратович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри внутрішніх хвороб, спортивної медицини та ЛФК.
доктор медичних наук, професор Ніконов Вадим Володимирович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри швидкої і невідкладної допомоги.
Провідна установа: Інститут кардіології ім. М.Д. Стражеска АМН України, м. Київ, відділення артеріальної гіпертензії.
Захист дисертації відбудеться “23” січня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “20” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент __________________Л.І. Овчаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Гіпертонічна хвороба (ГХ) на сьогоднішній день являє собою одну з ведучих проблем сучасної медицини не тільки через її широке поширення, але і її значної питомої ваги в структурі загальної смертності, а також у зв'язку із соціально-економічним значенням проблеми в цілому (Доповіді Комітету Експертів ВООЗ, 1995-2001, та "International Society of Hypertension", 1995-2001).
Основними причинами неблагополучної ситуації, що склалася в Україні у відношенні ГХ та її ускладнень, залишаються недостатнє виявлення захворювання (від 30 до 40 % хворих не знають про існування в них цієї патології), низька ефективність гіпотензивної терапії (тільки у 20 % пролікованих хворих можливо домогтися адекватного рівня АТ), відсутність належної первинної профілактики ГХ, з урахуванням впливу на основні фактори ризику (шкідливі звички, надлишкова маса тіла й ін.) і патогенетичні ланки (Коваль С.Н., 2000; Дзяк Г.В., Колесник Т.В., 2000; Дрыновец Й., Васильева Л.И., 1999).
Таким чином, підвищення АТ призводить до цілого ряду ускладнень з боку серцево-судинної системи, проте механізми їхнього розвитку й прогресування залишаються недостатньо вивченими.
Актуальність теми. Багатофакторність захворювання обумовлює безліч невивчених механізмів патогенезу ГХ, глибоке дослідження яких представляє для сучасної науки величезний інтерес. Виникнення і прогресування гіпертонії в її гемодинамічному аспекті характеризується збільшенням периферичного опору, зменшенням серцевого викиду, ниркового кровотока і внутрісудинного об'єму (Дзяк Г.В., Колесник Т.В., 2000; Dzau V.J., Re R., 1999; Berg K.E., Berg K., 1998). Важлива роль у патогенезі ГХ приділяється ренін-ангіотензиновій системі (РАС), що виконує ряд специфічних функцій, ендорфін-енкефаліновій системі, простагландинам, катехоламінам, а також чутливості рецепторів до гормонів і ферментів, що регулюють судинний тонус (Dostal D.E., Kenneth M Baker, 2000; Kreutz R., 1999).
Могутній вазоконстриктор ангіотензин II (АІІ) є компонентом РАС і бере участь у регуляції АТ, водно-електролітного гомеостазу і регенерації тканин. У пошуках інгібіторостійкого ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ) у тканинах людини була ідентифікована хімаза, що виявилася основним специфічним АІІ-утворюючим ферментом АПФ-незалежного шляху перетворення АІ в АІІ. Виявлено, що декілька серінових протеіназ, включаючи калікреін, катепсин G і хімазу, беруть участь в АПФ-незалежному утворенні АІІ (Caughey G.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АКТИВНІСТЬ ФЕРМЕНТУ АПФ-НЕЗАЛЕЖНОГО ШЛЯХУ УТВОРЕННЯ АНГІОТЕНЗИНА II - ХІМАЗИ В ДИНАМІЦІ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГІПЕРТОНІЧНУ ХВОРОБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок