Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРОФІКИ ЕМАЛЕВОГО ОРГАНА ЗУБНИХ ЗАЧАТКІВ ЛЮДИНИ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРОФІКИ ЕМАЛЕВОГО ОРГАНА ЗУБНИХ ЗАЧАТКІВ ЛЮДИНИ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

Назва:
СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРОФІКИ ЕМАЛЕВОГО ОРГАНА ЗУБНИХ ЗАЧАТКІВ ЛЮДИНИ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Прилуцький Олексій Костянтинович
УДК 611.314-013
СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРОФІКИ ЕМАЛЕВОГО ОРГАНА ЗУБНИХ ЗАЧАТКІВ ЛЮДИНИ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (м.Полтава).
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Костиленко Юрій Петрович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри анатомії людини.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Бурих Михайло Прокопович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії;
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович, Буковинська медична академія (м. Чернівці), завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії.
Провідна установа:
Луганський державний медичний університет МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться „17” червня 2004р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, проспект Правди, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий „_15__”__травня_2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Терещенко А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз даних літератури, що відображають сучасний стан проблеми про процеси закладки та розвитку зубів людини в ембріогенезі, дозволяє визначити питання, які зараз залишаються недостатньо вивченими. По-перше, це стосується такого провізорного утворення зубного зачатка, як емалевий орган, який повинен розцінюватися як системна сукупність різнохарактерних тканинних компонентів, що здатні виконувати генетично визначену функцію. В зв’язку з цим, емалевий орган певний час автономно включений в систему кровопостачання альвеолярних відростків щелеп, що розвиваються. В літературі містяться вказівки, які підтверджують це положення [Быков, 1998; Варшавский, 1975; Калошин, 1958; Шукаева, 1972]. При цьому відмічено, що кровоносні мікросудини емалевого органа зосереджені біля його зовнішнього епітелію. Але, враховуючи той факт, що функціональне призначення емалевого органу полягає в забезпеченні належних умов для розвитку емалі зуба, кровоносне мікроциркуляторне русло зовнішнього епітелію повинно розцінюватися не в ролі джерела живлення емалевого органа, а як його найважливіша невід’ємна складова частина. Це положення зобов’язує з’ясувати особливість структурних взаємовідношень між кровоносними мікросудинами та зовнішнім епітелієм емалевого органа. Крім того, дуже важливо зрозуміти, яким чином в ньому забезпечується опосередкованість обмінних процесів між кров’ю, яка протікає по гемомікроциркуляторному руслу зовнішнього епітелію, та внутрішнім епітелієм, який в подальшому диференціюється в шар енамелобластів. Виходячи з даних у літературі, ці питання залишаються в теперішній час відкритими.
Поряд з цим існує ще ціла низка питань, які потребують окремого розгляду. Один з них має відношення до особливостей процесу перетворення внутрішнього епітелію емалевого органа у високо спеціалізовані клітини – енамелобласти. Згідно загальноприйнятій концепції, така трансформація відбувається шляхом внутрішньоклітинної інверсії, під якою розуміють процес переміщення секреторно-синтезуючих органел з одного боку клітини в інший, в результаті чого базальна поверхня клітини стає апікальною по відношенню до першого відкладення дентину [Банчев, 1980; Биков, 1998; Хэм, Кормак, 1983; Fincham, 1999; Matthiessen, 1980]. Не вдаючись у подробиці, відмітимо, що така точка зору не витримує критики з позицій сучасних уявлень про процеси диференціювання стволових клітин у спеціалізовані [Бузников, 1967; Кочетов, 1991; Kalhoff, 1996].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРОФІКИ ЕМАЛЕВОГО ОРГАНА ЗУБНИХ ЗАЧАТКІВ ЛЮДИНИ В ЕМБРІОГЕНЕЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок