Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЮСКИ РОДИН Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (gASTROPODA, PECTINIBRANCHIA) ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ФАУНА, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

МОЛЮСКИ РОДИН Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (gASTROPODA, PECTINIBRANCHIA) ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ФАУНА, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

Назва:
МОЛЮСКИ РОДИН Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (gASTROPODA, PECTINIBRANCHIA) ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ФАУНА, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
ГРАДОВСЬКИЙ Володимир Михайлович
УДК 594.32
МОЛЮСКИ РОДИН Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (gASTROPODA, PECTINIBRANCHIA) ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ФАУНА, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)
03.00.08 - зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Стадниченко Агнеса Полікарпівна
завідувач кафедрою зоології
Житомирського державного педагогічного
університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
шевцова Людмила Василівна
провідний науковий співробітник
Інституту гідробіології НАН України;
кандидат біологічних наук
КОРНЮШИН Олексій Вадимович
старший науковий співробітник
Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена
НАН України
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “26” вересня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту зоології ім. Шмальгаузена
НАН України.
Автореферат розісланий “15” серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук В. В. Золотов
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження в сучасних умовах зумовлена вкрай недостатнім рівнем відомостей про видовий склад, особливості поширення та екологію прісноводних гребінчастозябрових молюсків родин Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae. Це сталося внаслідок того, що в останні десятиліття докорінних змін зазнала систематика і класифікація гребінчастозябрових молюсків, які належать до згаданих родин (Старобогатов, 1977, 1984, 1985; Иззатуллаев, Старобогатов, 1984,1985; Старобогатов, Иззатулаев, 1985; Алексенко и др. 1990; Старобогатов и др. 1992; Анистратенко, Стадниченко, 1995; Beriozkina et al., 1995; Анистратенко, 1998). У світлі нових уявлень про таксономічну структуру зазначених родин число видів і родів у кожній з них значно збільшилося, оскільки чимало видів виявилося збірними. З останніх виділено і описано багато нових видів і навіть родів. Як наслідок цього виникла складна проблема: з одного боку різко підвищився таксономічний рівень дослідженості групи, з другого – досить знизився рівень знань про поширення її нових представників та майже “зникла” інформація щодо їх екології. Дані з екології новоописаних видів майже відсутні. Інакше кажучи, якщо всі ці нові види (в фауні України) мають досить чітку морфологічну характеристику, то відносно їх екологічних і хорологічних особливостей створився своєрідний екологічний і хорологічний вакуум. Це робить вкрай актуальним пропоноване дослідження як стосовно особливостей географічного поширення молюсків, так і їх екології у водоймах різних ландшафтно-кліматичних зон України.
В прикладному аспекті актуальність полягає у тому, що досліджувані молюски здатні вилучати з води й накопичувати у своєму тілі радіонукліди, макро- та мікроелементи, пестициди в індикаторних кількостях (Поликарпов, 1958; Butler, 1971; Воробьев, 1975; Шахмаев, 1975), отже, можуть слугувати тест-об’єктами при екологічному моніторингу середовища. Нарешті, молюски родин Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae є облігатними проміжними хазяями трематод, марити яких паразитують здебільшого в рибах, в тому числі в тих, які вирощуються в рибоводних господарствах. Марити цієї групи трематод також досить часто паразитують у земноводних, плазунів, водоплавних і навколоводних птахів, ссавців.
Виходячи із зазначених вище проблем, ми провели пропоноване нижче дослідження щодо видового складу молюсків родин Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae в Правобережній Україні, особливостей їх поширення, екології та трематодофауни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОЛЮСКИ РОДИН Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (gASTROPODA, PECTINIBRANCHIA) ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (ФАУНА, ПОШИРЕННЯ, ЕКОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок