Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОЛОГІЧНІ МОТИВИ І ОБРАЗИ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ОДЕСИ ОСТАНЬОЇ ТРЕТИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

МІФОЛОГІЧНІ МОТИВИ І ОБРАЗИ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ОДЕСИ ОСТАНЬОЇ ТРЕТИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
МІФОЛОГІЧНІ МОТИВИ І ОБРАЗИ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ОДЕСИ ОСТАНЬОЇ ТРЕТИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ТАРАСЕНКО Андрій Андрійович
УДК: 398.2 + 700.47
МІФОЛОГІЧНІ МОТИВИ І ОБРАЗИ
В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ОДЕСИ
ОСТАНЬОЇ ТРЕТИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі культурології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор мистецтвознавства, професор
ОВЧИННИКОВА Альбіна Петрівна
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри культурології
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор,
академік Академії мистецтв України
ФЕДОРУК Олександр Касьянович
Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури,
завідувач кафедри теорії та історії ї мистецтв
кандидат мистецтвознавства, доцент
ЯЦІВ Роман Миронович
Львівська національна академія мистецтв
МОН України,
проректор з наукової і творчої роботи
Захист дисертації відбудеться 19 жовтня 2007 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.109.01 Харківської державної академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської державної академії дизайну і мистецтв (61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8)
Автореферат розіслано 17 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства Є.О. КОТЛЯР
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Географічне розташування Одеси, її історичне минуле, пов’язане з грецькими колоніями на теренах північного Причорномор’я, класична містобудівна система, що полягає в основі організації середовища міста, збереження традицій академічної системи освіти в Одеському художньому училищі ім. М.Б. Грекова та на художньо-графічному факультеті ПДПУ ім. К.Д. Ушинського, колекція старішого та найбільшого на території СНД археологічного музею визначають закономірність звернення митців до культурної спадщини середземноморської цивілізації та, зокрема, до міфологічних мотивів і образів, втілених у мистецтві Давньої Греції. Земля Одеси зберігає пам’ять про найдавніші культури, у тому числі, трипільську. В той же час, національне відродження та потреба у самоідентифікації в епоху глобалізації сприяють посиленню уваги до української культурної спадщини.
Важливою проблемою сучасного мистецтвознавства України є відсутність систематизованого вивчення окремих проявів цілісного художнього процесу періоду останньої третини ХХ – початку XXI ст., зокрема, комплексного дослідження образотворчого мистецтва такого своєрідного культурного осередку, як Одеса. Відновлення міфопоетичної традиції у нових формах стало важливим естетичним та художнім принципом нашого часу. У зв’язку з цим необхідно визначити співвідношення стародавніх міфів та сучасної міфотворчості, яка проявилась у різних видах образотворчого мистецтва. Слід вивчити роль неокласичних і національних міфологічних мотивів та образів у процесі відновлення перерваних у період тоталітаризму зв’язків зі світовою й національною культурною традицією. Кризовий характер перехідної епохи робить актуальним вибір теми, яка досліджує ментальність сучасної людини за допомогою “картини Світу”, що створюють художники. Обрана тема є актуальною, оскільки творчість сучасних майстрів Одеси мало вивчена, і необхідно визначити нові парадигми для її інтерпретації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація виконувалась у контексті теми “Філософсько-методологічне дослідження гуманітарного знання” (наказ № 885/18 від 17 травня 2001 р.), яку розробляє кафедра культурології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.
Мета дисертації полягає у виявленні та дослідженні міфологічних мотивів і образів в образотворчому мистецтві Одеси останньої третини ХХ – початку ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІФОЛОГІЧНІ МОТИВИ І ОБРАЗИ В ОБРАЗОТВОРЧОМУ МИСТЕЦТВІ ОДЕСИ ОСТАНЬОЇ ТРЕТИНИ ХХ – ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок