Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ МВС УКРАЇНИ (1936–2000 рр.)

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ МВС УКРАЇНИ (1936–2000 рр.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ МВС УКРАЇНИ (1936–2000 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Хом’як Ярослав Іванович
УДК 351.81.078.3(091)(477) “1936/2000”
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ОРГАНІВ
ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ
ІНСПЕКЦІЇ МВС УКРАЇНИ
(1936–2000 рр.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертація виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Кульчицький Володимир Семенович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, професор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Тимощук Олександр Валентинович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
декан юридичного факультету;
кандидат юридичних наук, доцент
Рекотов Петро Валентинович,
Запорізький юридичний інститут МВС України,
заступник начальника кафедри загально-
правових дисциплін
Провідна установа: Національна академія внутрішніх справ МВС
України, м.Київ
Захист дисертації відбудеться “27” травня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 в Національному університеті внутрішніх справ (61080, м.Харків, просп. 50-річчя СРСР, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м.Харків, прост. 50-річчя СРСР , 27).
Автореферат розісланий “25” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних умовах розбудови демократичної Української держави зростає роль наукових досліджень історії держави і права. Це стосується насамперед тих історико-правових проблем, висвітлення яких сприятиме сучасному процесу державотворення в Україні. Адже врахування націо-нального досвіду дасть змогу не лише уникнути повторення помилок, але й визначити найоптимальніші шляхи розвитку українського суспільства.
Важливим завданням, що вимагає нагального вирішення, є проведення державно-правової реформи, складовою частиною якої є побудова ефективно діючих органів державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України (далі ДАІ МВС України). Значною мірою її результативність залежатиме від правильного вибору стратегії подальшого розвитку і удосконалення діяльності органів ДАІ МВС України, від реалізації положень Конституції України, Закону України “Про міліцію”, Закону України “Про дорож-ній рух” та інших нормативно-правових актів, від стану правової куль-тури в суспільстві тощо.
Українська держава, виходячи із загальновизнаних цінностей та прав людини, мучить чітко законодавчо i процесуально окреслити процеси реформування правоохоронних органів.
Удосконалення діяльності органів ДАІ МВС України неможливе без глибокого наукового обгрунтування, без історико-правового дослідження її організаційно-правових аспектів. При вивченні проблеми слід зосередити особливу увагу на специфіці регіонів, врахування якої певною мірою визначає результативність роботи місцевих органів ДАІ МВС України.
У зв’язку із реформуванням судової системи в Україні передбачено створення системи адміністративних судів. До цього часу, розгляд справ про адміністративні правопорушення покладений на суди загальної юрисдикції.
В державотворчому процесі важливе значення має встановлення належного балансу у відносинах між державою i особою. Зміст цих відносин, конкретні права i обов’язки кожної із сторін визначено на конституційноому рівні та у чинному законодавстві, але конкретне втілення відповідних правових норм у життя в даній сфері насамперед залежить від позиції судової влади. Враховуючи завантаженість цих судів кримінальними і цивільними справами, справи про адміні-стративні правопорушення, які направляються органами ДАІ відносно водіїв, що їх скоїли, тривалий час не розглядаються, або їх розгляд носить формальний характер. Зазначені обставини не можуть забезпечувати основний принцип правосуддя – невідворотності покарання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ АВТОМОБІЛЬНОЇ ІНСПЕКЦІЇ МВС УКРАЇНИ (1936–2000 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок