Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОДЕЛІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА

МЕХАНІЗМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОДЕЛІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА

Назва:
МЕХАНІЗМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОДЕЛІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Тернопільська академія народного господарства
МЕЛЬНИК ВІКТОРІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 339.92
МЕХАНІЗМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОДЕЛІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА
08.05.01 — Світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Савельєв Євген Васильович,
Тернопільська академія народного господарства, проректор з навчальної роботи, завідувач кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Будкін Віктор Сергійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу економічного співробітництва
доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Провідна установа - Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
міжнародної економіки, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 05.07.2001 р. о 14 год. на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства (46000, Тернопіль, вул. Львівська 11, аудиторія 1300).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства (читальний зал для викладачів), м. Тернопіль, вул. Львівська, .
Автореферат розісланий 04.06.2001 р.
Вченй секретар
спеціалізованої вченої ради_________________________Задорожний З. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування в Україні економіки відкритого типу, її інтеграція у світове господарство здійснюється в умовах трансформації соціально-економічної системи та суспільно-політичного ладу, що породжує суперечливі тенденції, позитивні й негативні явища, які впливають на характер двостороннього співробітництва України та її партнерів. Принципова зміна економічного середовища в Україні, геополітичної ситуації в Центральній і Східній Європі (ЦСЄ), правового поля діяльності суб'єктів господарювання на внутрішньому і зовнішньому ринку, обумовили ситуацію, коли елементи старої зовнішньоекономічної моделі (сформованої в умовах панування планово-адміністративної системи і співробітництва в рамках РЕВ), моделей двосторонніх економічних відносин і механізми їх реалізації стали недієвими, а нові – не сформовані та не відпрацьовані в науці та практиці.
Недостатнє наукове обґрунтування моделі зовнішньоекономічних відносин (ЗЕВ), відсутність оцінок характеру її трансформації під впливом внутрішніх і зовнішніх чинників, несистемність в побудові механізмів формування нової, якісно зрілої моделі ЗЕВ заважає національній економіці отримати ефект, очікуваний від глобалізації та зовнішньоекономічного співробітництва. Ця проблема особливо загострилася у зв'язку з процесами розширення Європейського Союзу та різним ступенем участі у них України та її західних країн-сусідів. Зазначене детермінує необхідність пошуку шляхів реформування економічних зв'язків України з претендентами на вступ у ЄС, насамперед з Польщею, яка визначена її стратегічним партнером, що передбачає найтіснішу і найширшу двосторонню співпрацю.
Різні аспекти проблеми функціонування національної економіки у світовій висвітлені у працях вітчизняних і зарубіжних вчених. Так, теорії побудови окремих складових зовнішньоекономічних моделей присвячені роботи І.Бураковського, Дж. Бхаваті, М.Дудченко, Г.Зіберта, А.Кірєєва, Е.Кочетова, П.Кругмана, В.Леонтьєва, П.Ліндерта, В.Новицького, М.Обстфельда, Ф.Рута, Є.Савельєва, В.Сіденка, А.Філіпенка та ін. Теоретичні та практичні аспекти формування глобального економічного середовища і регіоналізації досліджувалися Р.Айзеном, В.Будкіним, В.Горбуліним, Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ТРАНСФОРМАЦІЇ МОДЕЛІ УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН У КОНТЕКСТІ СТРАТЕГІЧНОГО ПАРТНЕРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок