Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНЕ АГРОЛАНДШАФТНЕ РАЙОНУВАННЯ

АВТОМАТИЗОВАНЕ АГРОЛАНДШАФТНЕ РАЙОНУВАННЯ

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНЕ АГРОЛАНДШАФТНЕ РАЙОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Безверхнюк Тетяна Миколаївна
УДК 911.62. 001.572: 502.33
АВТОМАТИЗОВАНЕ АГРОЛАНДШАФТНЕ РАЙОНУВАННЯ
11.00.11 – конструктивна географія та раціональне
використання природних ресурсів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: - доктор географічних наук, професор
Швебс Генріх Іванович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
фізичної географії та природокористування
Офіційні опоненти: - доктор географічних наук, професор
Гродзинський Михайло Дмитрович,
Київський національний університет
ім. Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри
фізичної географії та геоекології
- доктор географічних наук, професор
Польовий Анатолій Миколайович,
Одеський гідрометеорологічний інститут,
завідувач кафедри агрометеорологічних
досліджень
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, географічний факультет, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “_26_” квітня о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 52.051.03 при Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4)
Автореферат розісланий “_22_” _березня_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.А. Позаченюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Впровадження агроекологічних принципів землеробства в практику сільськогосподарського виробництва – приоритетний напрямок прикладних географічних досліджень. В даному аспекті агроландшафтне районування виступає основою диференційованого використання кожної ділянки землі з урахуванням природно-ресурсного потенціалу, вибору відповідних природно-екологічних умов для кожної культури, раціонального застосування техніки, добрив, меліоративних заходів, планування сільськогосподарського виробництва на локальному і регіональному рівнях. Незважаючи на агроекологічну орієнтацію значної кількості сучасних наукових робіт, присвячених вирішенню питань оптимізації землекористування, їх практичне застосування стримується недостатністю інформаційного, зокрема картографічного забезпечення наукових та виробничих організацій агропромислового комплексу України.
На сьогодні агроландшафтне картографування та районування ще не вийшло з стадії експериментальних методичних досліджень, карти недостатньо формалізовані й трудомісткі у виробництві, розробки різних наукових шкіл не узгоджуються по навантаженню та масштабному ряду. Існує об’єктивна необхідність розробки уніфікованої методики агроландшафтного районування, яка базується на сумісному використанні аналітичних можливостей сучасних геоінформаційних технологій та кількісних методів районування, що дозволить оперативно укладати серії тематичних агроландшафтних карт та схем районування різного ступеня семантичної генералізації і масштабу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на матеріалах безпосередніх польових досліджень автора в 1994-1996 рр. в рамках науково-дослідної роботи № 160/15 “Разработать базовые положения проекта системы агроэкологического мониторинга (АЭМ) на примере Южного региона” Державної програми “Агроэкология” §2, номер державної реєстрації 0196U014624 (виконавець). В 1997-1999 рр. дисертант приймав участь у виконанні держбюджетних науково-дослідних робіт № 680 “Розробити технологію автоматизованого природно-сільськогосподарського районування території на базі ГІС з метою раціонального природокористування” № держреєстрації 0197U015454 (відповідальний виконавець); № 681 “Розробка принципів оптимізації використання природних ресурсів степової зони південно-західної України на основі природно-господарського районування та створення структури моніторингу” № держреєстрації 0197U015455 (виконавець).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНЕ АГРОЛАНДШАФТНЕ РАЙОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок