Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИЇВСЬКА ШКОЛА МУЗИКИ XVII ст.: КИЇВСЬКЕ ПІНІЄ, КИЇВСЬКА НОТА, КИЇВСЬКА ГРАМАТИКА

КИЇВСЬКА ШКОЛА МУЗИКИ XVII ст.: КИЇВСЬКЕ ПІНІЄ, КИЇВСЬКА НОТА, КИЇВСЬКА ГРАМАТИКА

Назва:
КИЇВСЬКА ШКОЛА МУЗИКИ XVII ст.: КИЇВСЬКЕ ПІНІЄ, КИЇВСЬКА НОТА, КИЇВСЬКА ГРАМАТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
53,55 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського
УДК 783 (477) (09)
ЦАЛАЙ-ЯКИМЕНКО Олександра Сергіївна
КИЇВСЬКА ШКОЛА МУЗИКИ XVII ст.:
КИЇВСЬКЕ ПІНІЄ, КИЇВСЬКА НОТА, КИЇВСЬКА ГРАМАТИКА
17. 00. 03 – музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ – 2004
Дисертацією є опублікована монографія (2002 р.).
Робота виконана на кафедрі музичної україністики Львівської музичної академії ім.М.Лисенка Міністерства культури та мистецтв України.
Науковий консультант:
академік НАН України, доктор історичних наук, професор
ІСАЄВИЧ Ярослав Дмитрович,
директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України (Львів).
Офіційні опоненти:
доктор мистецтвознавства
СЕРЬОГІНА Наталія Семенівна,
провідний науковий співробітник
Російського інституту історії мистецтв Російської академії наук
Міністерства культури Росії (Санкт-Петербург);
доктор мистецтвознавства
КОЗАРЕНКО Олександр Володимирович,
професор кафедри композиції
Львівської музичної академії ім. М.Лисенка (Львів);
член-кореспондент НАН України,
доктор філологічних наук, професор
НІМЧУК Василь Васильович,
директор Інституту української мови НАН України (Київ).
Провідна установа:
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, відділ музикознавства (Київ).
Захист дисертації відбудеться “23 червня” 2004 р. о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 005. 01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського за адресою: Київ-1, вул. Городецького, 1/3, 2-й поверх, ауд.36. З монографією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського.
Автореферат розіслано “20 травня” 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема міжнаціональних музичних зв’язків – одна з центральних в культурології; її вивчення сприяє більш глибокому розумінню історичних закономірностей взаємовпливів між різними культурами, спонукує до розширення культурних контактів між народами.
Особливо актуалізується ця проблема сьогодні, у період становлення української державності, у наш час небувалого посилення міждержавних, політичних, економічних, культурних контактів практично в масштабі всієї планети. На цьому фоні значний інтерес викликає традиційна для давньої України практика культурної взаємодії як зі східними, візантійськими й балкано-слов’янськими традиціями, так і з західними, латинськими** Курсивом тут і далі подаємо давні терміни та звороти, назви творів і цитати з них..
Однак в українському музикознавстві ця проблема почала розроблятися лише в останні десятиліття, найбільш предметно в працях Н.О.Герасимової-Персидської на матеріалі потужного пласта української партесної творчості, що складалась у XVII ст. саме як синтезування латинських форм професійного багатоголосся на східно-слов’янському ґрунті.
У нашому дослідженні ця проблема висвітлюється на матеріалі української професійної сакральної монодії. Зародившись у IXстолітті ще в часи великокняжої Київської Русі як творчий синтез вітчизняної язичницької традиції з християнською греко-болгарською, вона досягла свого апогею в XVII столітті, проникнувши в найширші верстви народу завдяки перекладові на латинську 5-лінійну нотацію та новим демократичним формам музичної педагогіки.
Саме в період Київської школи музики XVII ст. чітко визначилося не тільки те, що брала Україна від своїх сусідів, як синтезувала національні й запозичені традиції, але й те, чим вона збагатила світову музичну культуру. Таким вкладом Київської школи музики XVII ст. у світовий фонд є феномен українського сакрального співу, а також загальнодоступна високопрофесійна музична педагогіка, представлена видатними діячами на чолі з М.Ділецьким – творцями підручників нового типу, у тому числі писаних живою книжно-народною мовою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: КИЇВСЬКА ШКОЛА МУЗИКИ XVII ст.: КИЇВСЬКЕ ПІНІЄ, КИЇВСЬКА НОТА, КИЇВСЬКА ГРАМАТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок