Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІНИ ВИРОБНИЧИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

ЗМІНИ ВИРОБНИЧИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ЗМІНИ ВИРОБНИЧИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,69 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЗИЗА Микола Миколайович
УДК 94(477) “19/20”
ЗМІНИ ВИРОБНИЧИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ):
ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
07.00.01 - Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Луганськ -2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор Михайлюк Віталій Павлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідувач кафедри всесвітньої історії
доктор історичних наук, професор Каденюк Олександр Степанович,
Подільський державний аграрно-технічний університет, завідувач кафедри історії, соціології і політології


 


Провідна установа:
кандидат історичних наук Живора Станіслав Михайлович,
Національний аграрний університет, асистент кафедри історії України
Донецький національний університет, кафедра історії України., Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк


Захист відбудеться 24.11.2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а, корпус 1, аудиторія 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а).
Автореферат розіслано 21.10.2005 р.


Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
І, В. Довжук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Аграрний сектор - провідний в економіці України. А від того, який тип виробничих відносин панує в ньому, залежить не лише розвиток сільського господарства, а й життєдіяльність держави в цілому.
Реформи на селі, що встановлювали нові виробничі відносини, завжди були важливими на теренах України. Проте вони не завжди доводилися до логічного завершення. Реформа 1861р. була половинчатою і не усунула пережитків феодалізму. Столипінська реформа більш успішна, але їй зашкодила Перша світова війна та революція 1917р. Нова економічна політика пожвавила процеси на селі, але була згорнута. Така ж доля спіткала аграрні програми радянських часів, прийняті у 1953, 1965 та 1982 роках, які дали короткочасний ефект. Сучасні аграрні перетворення беруть початок ще з середини 80-х років XX ст., коли впроваджувалися оренда, фермерство, кооперація. Реформа історично запізнилася, затягнулася і ускладнилася кризою та наявністю протиборства політичних сил навколо її проведення.
У ході здійснення реформ виробничі відносини постійно трансформувалися. Цей процес зумовлювався дією як об'єктивних, так і суб'єктивних чинників. Питання проведення реформ на селі мають важливе суто історико-узагальнююче значення. По-перше, вони у своєму вирішенні залежать від того, яку політику з аграрних питань визначає держава на різних етапах свого існування, тобто, які правові акти приймаються і як вони співвідносяться з суспільно-політичними і соціально-економічними процесами в країні в цілому. По-друге, саме історичне дослідження може розкрити питання про передумови, особливості, етапи, форми змін виробничих відносин в українському селі у взаємозалежності з характером реформ в аграрному секторі, що в своїй основі мас не тільки економічні, але й інші аспекти, притаманні суспільству. Вивчення досвіду минулого в контексті сучасності та аналіз позитивного і негативного в ньому і, звідси, можливість використання окремих його теоретично осмислених положень у здійсненні аграрної політики в незалежній Україні є не лише актуальним, але і практично значимим.
Зв'язок з науковими програмами. Тема дисертації є розділом комплексної проблеми, що розроблялася кафедрами всесвітньої історії й історії України Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, зокрема в підтемі - "Розвиток української державницької ідеї та її історичне втілення" (номер реєстрації ГН — 49А — 99).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗМІНИ ВИРОБНИЧИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНСЬКОМУ СЕЛІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX - ПОЧАТОК XXI СТОЛІТТЯ): ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок