Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.Н.КАРАЗІНА
Філіна Ганна Ігорівна
УДК 339.9.012
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 08.02.03 – „Організація управління, планування і регулювання економікою”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник– | кандидат економічних наук,
Гласова Світлана Олександрівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна,
доцент кафедри економіки та менеджменту
Офіційні опоненти:– | доктор економічних наук, професор
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи (м. Суми),
завідуючий кафедрою управління та зовнішньоекономічної діяльності–
кандидат економічних наук,
Найдьонова Марина Володимирівна,
Харківський інститут управління,
завідуюча кафедрою економіки та маркетингу
Провідна установа |
Донецька державна академія управління Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту в невиробничій сфері
Захист дисертації відбудеться 12.12.2003 р. о __14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64. 051.05, у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-23.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий 10.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.Ф.Пуртов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження в галузі державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в цей час здобувають особливої актуальності. У цій сфері важливі як нові теоретичні результати, так і узагальнення вже наявного досвіду.
Економічна криза, у якій в теперішній час знаходиться Україна, вимагає ефективного застосування заходів зовнішньоекономічної політики для підвищення рівня економічного зростання країни. Однак на цьому етапі спостерігається зменшення експортних постачань готової продукції, збільшення обсягів сировини й напівфабрикатів, що вивозяться за рубіж і т.д. При цьому спостерігається збільшення обсягів інвестицій, що характеризує тенденцію до поліпшення інвестиційного клімату в країні. Слід зазначити, що вдосконалювання методів регулювання ЗЕД в галузі інвестування як іноземного, так і вітчизняного, поставить Україну на вищий щабель економічного розвитку. Особливо актуальні методи підвищення інвестиційної привабливості в галузях, здатних робити високотехнологічну готову (кінцеву) продукцію, тому що інвестиції в цьому випадку допоможуть упровадити більш удосконалені технології, використовувати модернізоване або принципово нове обладнання, а також залучити закордонних фахівців. Відзначимо, що сучасна політика регулювання ЗЕД України спрямована не на довгострокову перспективу підтримки формування сприятливих умов на світовому ринку для вітчизняного експорту й активізації інших зовнішньоекономічних зв'язків, а має своєю метою швидкий вихід із кризової ситуації, незважаючи на те, що досвід розвитих країн довів неможливість такого явища.
У нинішніх умовах, коли все більша частина економічного навантаження лягає на регіони, саме від ефективності регіональної зовнішньоекономічної політики залежать стан виробництва, рівень технічної оснащеності основних фондів підприємств, можливості структурної перебудови економіки, рішення соціальних і економічних проблем регіону. Однак на сучасному етапі розвитку така політика в Україні не має позитивних результатів, про що свідчить депресивний стан багатьох регіонів країни. Тому на сьогодні все більш актуальною стає задача розробки такої моделі регулювання зовнішньої торгівлі, яка була б адекватна ситуації, що сформувалась. Розробка концепції формування стратегії розвитку регіону в зовнішньоекономічній діяльності може стати основою для прийняття регіональною владою ефективних управлінських рішень у цій галузі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок