Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІЇ ОСОБИСТІСНИХ ПРАГНЕНЬ В ПЕРЕЖИВАННІ МОЛОДОЮ ЛЮДИНОЮ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ

ФУНКЦІЇ ОСОБИСТІСНИХ ПРАГНЕНЬ В ПЕРЕЖИВАННІ МОЛОДОЮ ЛЮДИНОЮ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ

Назва:
ФУНКЦІЇ ОСОБИСТІСНИХ ПРАГНЕНЬ В ПЕРЕЖИВАННІ МОЛОДОЮ ЛЮДИНОЮ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ І ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ АПН УКРАЇНИ
КОЛОГРИВОВА ЕММА ІГОРІВНА
УДК: 159.942.52-053.81(043.3)
ФУНКЦІЇ ОСОБИСТІСНИХ ПРАГНЕНЬ В
ПЕРЕЖИВАННІ МОЛОДОЮ ЛЮДИНОЮ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ -2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті соціальної та політичної психології АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Титаренко Тетяна Михайлівна,
завідувач лабораторії соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології АПН України
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович,
декан факультету психології, завідувач кафедри прикладної психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
кандидат психологічних наук
Духневич Віталій Миколайович,
старший науковий співробітник лабораторії фундаментальних і прикладних проблем спілкування Інституту соціальної та політичної психології АПН України
Захист відбудеться „10” квітня 2008 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради ___________ в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул.. Андріївська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України.
Автореферат розіслано 7 березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук
старший науковий співробітник Жадан І. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена тим, що дискредитація ряду колишніх цінностей суспільства і складний процес побудови нових орієнтирів відображається на тих особистісних прагненнях, які з’являються у кожної окремої людини, їх означеності, життєтворчому потенціалі. Усе соціальне буття людини спрямоване на перспективи, які знаходяться у більш-менш віддаленому майбутньому. Людина переживає себе як проект, тим самим моделюючи майбутнє. Тому необхідним є дослідження особистісних прагнень в умовах нашого суспільства, яке шукає шляхи свого розвитку, ціннісні ідеали, нові соціальні моделі.
Особистісні прагнення відображають те, що особистість хоче отримати від життя, ту задоволеність життям, яку можна очікувати від майбутнього (К. О.Абульханова-Славська, Т. М.Березіна). Важливими детермінантами задоволеності є такі характеристики прагнень як часова регуляція, реалістичність, оптимістичність, узгодженість (Є. І. Головаха). Особистісні прагнення відбивають типові або характерні завдання, які людина бажає виконати у своєму повсякденному житті, і є важливими джерелами змісту (Р. Еммонс).
Інтерес дослідників до феномену особистісних прагнень носить не лише теоретичний характер, але пов'язаний з очевидною залежністю формування й трансформації моделі власного майбутнього від мікро- і макросоціальних умов конкретного історичного часу, у якому живе суб'єкт. Прагнення є важливими особистісними конструктами, що мають багатомірну структуру, ряд динамічних параметрів, на які впливає соціальна ситуація життя конкретного суб'єкта, соціальні і економічні кризи, переломні періоди у житті суспільства.
Незважаючи на те, що ряд дослідників тією чи іншою мірою вивчали прагнення, домагання, прогнози особистості (А. Батраченко, Л. В. Бороздіна, Г. І. Горак, Е. І. Головаха, І. Мартинюк, Г. І. Мєднікова Л. А. Регуш, Т. М. Титаренко, Р.Еммонс), особливості прагнень, їх функціональна визначеність та продуктивність ще не стали предметом глибокого аналізу.
Проблема переживання суб’єктивного благополуччя в залежності від функцій особистісних прагнень також досі не була предметом окремого дослідження. Переживання суб’єктивного благополуччя є однією з провідних умов повноцінного функціонування особистості в суспільстві, однією з причин і наслідків як самоактуалізації, так і адаптації до навколишнього середовища. Феномен особистісних прагнень має складну структуру, функціональне навантаження компонентів якої по-різному впливає на переживання суб’єктивного благополуччя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІЇ ОСОБИСТІСНИХ ПРАГНЕНЬ В ПЕРЕЖИВАННІ МОЛОДОЮ ЛЮДИНОЮ СУБ’ЄКТИВНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок