Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ РОЛИКІВ ВИТЯЖНИХ МЕХАНІЗМІВ

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ РОЛИКІВ ВИТЯЖНИХ МЕХАНІЗМІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ РОЛИКІВ ВИТЯЖНИХ МЕХАНІЗМІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зелений Анатолій Михайлович
УДК 621.921
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ
РОЛИКІВ ВИТЯЖНИХ МЕХАНІЗМІВ
05.02.08 – Технологія машинобудування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі Вищої математики № 2 Одеського національного політехнічного університету Міністерства освіти і науки Україні.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Усов Анатолій Васильович,
Завідувач кафедри Вищої математики № 2
Одеського національного політехнічного університету
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Якiмов Олександр Васильович
Одеський національний політехнічний університет
професор кафедри “Технологія машинобудування”
кандидат технічних наук
Вайсман Владислав Олександрович,
Директор Одеського заводу прецизійного устаткування "Мікрон"
Провідна установа: | Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування м. Харків
Захист відбудеться 27 вересня 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 41.052.02 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою:
65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою:
65044 м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 26 серпня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради Оборський Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво кабельної продукції пов'язано з інтенсивним зношенням робочих поверхонь роликів витяжних механізмів. Зношення залежить від силових та кінематичних параметрів пар тертя, від властивостей поверхневого шару – його шорсткості, твердості, зносостійкості. Ефективним напрямком у вирішенні цієї проблеми в аспекті досягнення вимог експлуатаційних показників щодо витяжних роликів є використання зносостійких спеціальних покрить.
В зв'язку із жорсткими вимогами до точності робочих поверхонь вказаних деталей, а також високої твердості нанесених покрить завершальною технологічною операцією є шліфування, яка покликана забезпечити необхідні властивості обробленим поверхням.
На сьогодні якість поверхневого шару деталей з покриттям досягається за рахунок обробки їх граничними за бездефектністю технологічними умовами шліфування, що забезпечують найвищу продуктивність. Але при цьому внаслідок термомеханічних явищ, які супроводжують шліфування, на робочих поверхнях роликів виникають дефекти типу тріщин та відшарувань самих покрить.
Дослідження закономірностей формування шліфувальних тріщин та відшаровування покрить від основного матеріалу при обробці деталей з покриттям є важливим народно-господарським завданням, вирішення якого забезпечить значну економію матеріальних ресурсів, трудомісткості і собівартості відновлення деталей.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами темами. Робота виконувалась на базі тематичних планів НДР Одеського Національного політехнічного університету на 1997-2001 р. №363-31 фізико-механічні основи технології прецизійного машинобудування (реєстраційний №04:04-МВІ**-99) та технічних проблем ВАТ "Одескабель", які пов’язані з виробництвом кабельної продукції.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є забезпечення якісних характеристик зносостійких покрить на основі встановлення функціональних зв'язків технологічних параметрів шліфування із фізико-механічним станом поверхневого шару роликів витяжних механізмів з урахуванням спадкових дефектів, що виникають на операціях нанесення покрить.
Для реалізації мети в роботі необхідно вирішити наступні задачі:
- вивчити механізм формування пружно-деформованого стану поверхневого шару з покриттям при обробці шліфуванням з урахуванням технологічних дефектів, що виникають на попередніх операціях і особливо, при нанесенні покрить;
- розробити математичну модель, що описує термомеханічні процеси в поверхневому шарі при шліфуванні деталей з нанесеними на оброблювані поврехні покриттями, які мають часткове відшарування відносно матеріалу виробів;
- отримати розрахункові залежності, завдяки яким можливо прогнозувати умови сколювання покрить при певних режимах шліфування для конкретно вибраних характеристик обробляючих інструментів;
- апробірувати основні результати досліджень в умовах безпосереднього виробництва, при підготовці відповідальних механізмів, до робочих поверхонь яких пред'являються завищені вимоги відносно їх експлуатаційних якостей з метою визначення їх ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ШАРУ РОЛИКІВ ВИТЯЖНИХ МЕХАНІЗМІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок