Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка СПЛАЙН технологiЇ ОБРОБКИ ЕКСПериментальних даних

Розробка СПЛАЙН технологiЇ ОБРОБКИ ЕКСПериментальних даних

Назва:
Розробка СПЛАЙН технологiЇ ОБРОБКИ ЕКСПериментальних даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,11 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНIВЕРСИТЕТ

Мозгова Ірина Володимирівна
УДК 519.689:519.254
Розробка СПЛАЙН технологiЇ
ОБРОБКИ ЕКСПериментальних даних
05.13.06 Автоматизованi системи управлiння та прогресивнi
iнформацiйнi технологiї
Автореферат дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата технiчних наук
Київ 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрi математичного забезпечення ЕОМ Днiпропетровського національного унiверситету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керiвник:
доктор технiчних наук, професор Приставка Олександр Пилипович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри математичного забезпечення ЕОМ.
Офiцiйні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Марченко Борис Григорович, Інститут електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Совтус Інна Кузьмівна, Київський військовий інститут управління і зв'язку, доцент.
Провiдна установа:
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист вiдбудеться 15 листопада 2001 р. о 15 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 26.062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Національного авіаційного унiверситету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розiсланий 12 жовтня 2001 р. |
Вчений секретар спецiалiзованої вченої ради | Гузій М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. При розрахунку поточних показників надійності виробів за експериментальними даними актуальною задачею є вибір типу залежності і обґрунтування кількості компонент моделі. Основною характеристикою довговічності невідновлювальних об'єктів є наробіток до відмови. По своїй фізичній природі вказана характеристика є випадковою величиною. Крім того, умови, в яких функціонують технічні вироби, можуть бути випадковими. У зв'язку з цим для аналізу експлуатаційних даних потрібно обґрунтувати тип теоретичного закону по показниках, обчислених з експериментальних даних, та за результатами дослідження умов створення випадкових величин.
Сучасний рівень розвитку інформаційних технологій задає певні вимоги до створення функціонуючого програмного забезпечення, підвищення точності та вірогідності отриманих результатів. Таким чином, виникає задача створення автоматизованої системи обробки даних, отриманих за планами випробувань на надійність, обробки даних експлуатації, та задача призначення нормованих показників надійності: гарантійного строку, гамма-відсоткового ресурсу, призначення терміну оптимальних профілактичних оглядів і т. ін. Основним при цьому є знання найбільш вірогідних законів розподілу часу наробітку до відмови та часу тривалості відновлення. Слід відзначити, що існуючі державні стандарти ДСТУ 3004-95, РД 50-639-87, 27.002-89,
27883-88, 27.203-83, 24026-80 та інші нормативні документи і методики розрахунку показників надійності обмежено такими типами розподілів, як експоненційний, гамма, нормальний, логнормальний, Вейбулла, DM-розподіл, DN-розподіл. Практично кількість типів розподілів може бути суттєво розширеною за рахунок введення сумішей та сплайн-розподілів, використання яких є доцільним з точки зору фізичної природи відмов. Також слід відзначити, що проблемі відтворення сумішей та сплайн-розподілів за цензурованими даними не приділено належної уваги. Існує ряд стандартів, в яких знайшла реалізацію суміш експоненційних розподілів, але їх практичне використання було обмеженим через складність обчислювальних процедур. Сучасний рівень розвитку обчислювальної техніки дозволив повернутися до розгляду сумішей розподілів у задачах аналізу неоднорідних статистичних даних.
Крім того, існуючі програмні комплекси НАДІС, СПК, Діана, АРН/ПК, АРМІН, створені для вирішення задач надійності, не відповідають сучасним вимогам щодо програмних засобів. Таким чином, на даний час не існує інформаційної технології аналізу неоднорідних статистичних даних, зокрема даних про відмови агрегатів авіаційної техніки, яка відповідає сучасному рівню методів оцінки показників надійності обладнання та сучасному рівню програмного забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розробка СПЛАЙН технологiЇ ОБРОБКИ ЕКСПериментальних даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок