Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЕРНЕННЯ ФАЗ В ПОЛІУРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТКАХ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ

ОБЕРНЕННЯ ФАЗ В ПОЛІУРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТКАХ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ОБЕРНЕННЯ ФАЗ В ПОЛІУРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТКАХ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,12 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНА Академія наук України
Інститут хімії високомолекулярних сполук
БРОВКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 54-126:678.01:678.046:678.664
ОБЕРНЕННЯ ФАЗ В ПОЛІУРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТКАХ
ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ - 2007


Дисертація є рукописом.
Робота виконана у відділі взаємопроникних полімерних сіток і систем Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий консультант
доктор хімічних наук, професор
Сергеєва Людмила Михайлівна
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу взаємопроникних полімерних сіток і систем
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор
Колупаєв Борис Сергійович,
Радник ректора Рівненського державного гуманітарного університету
доктор хімічних наук, професор
Михальчук Володимир Михайлович,
Донецький національний університет, завідувач кафедри фізичної хімії
доктор хімічних наук
Пуд Олександр Аркадійович,
Інститут біоорганічної хімії і нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра хімії високомолекулярних сполук, м. Київ
Захист відбудеться “27” червня 2007р. о 14оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .179.01 при Інституті хімії високомолекулярних сполук НАН України за адресою: 02160, Київ-160, Харківське шосе, 48 (факс: 044 292 40 64)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України.
Автореферат розіслано “21” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор хімічних наук Ю.М. Нізельський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поява протягом останніх десятиліть новітніх технологій спричинила потребу в нових матеріалах, які мають певні специфічні властивості й водночас забезпечують стабільні фізико-механічні показники. Таким вимогам часто відповідають гібридні функціональні матеріали на основі фазоворозділених взаємопроникних полімерних сіток (ВПС), зокрема поліуретановмісні ВПС.
Згідно с уявленнями, розвинутими в працях Ю.С. Ліпатова, Л. Сперлінга та
Г. Фриша, ВПС є системи, характерною особливістю формування яких є суперпозиція процесу утворення кожним з компонентів ВПС сітчастої структури (перебігу хімічних процесів) та процесу фазового поділу (перебігу фізичних процесів), обидва з яких відбуваються за нерівноважних умов. З цієї тези випливає актуальність задач, пов’язаних з контролем морфології ВПС і механізмами цього контролю. Опанування ними забезпечить, наприклад, отримання матеріалів з покращеними в’язкопружними, адгезійними або бар’єрними властивостями. Одним з перспективних напрямків регулювання фазової морфології ВПС, який був започаткований і розвинутий в роботах Ю.С. Ліпатова і співр. і який не втратив своєї актуальності, є формування ВПС за присутності наповнювачів. Ефективним методом регулювання морфології ВПС також є введення до хімічної структури компонентів ВПС йонних груп.
На цей час існує чималий доробок в області фізико-хімії ВПС. Так, встановлено взаємозв’язок між кінетикою формування, мікрофазовою структурою і властивостями ВПС, вивчено особливості впливу на мікрофазову структуру ВПС наповнювачів різної природи, які відігравали роль суміщувача. Проте, попри значні досягнення у вивченні ВПС, багато задач залишаються не розв’язаними, а деякі питання не до кінця вивченими. Зокрема, не до кінця вивчено особливості обернення фаз у ВПС, формування в них морфології з подвійною фазовою неперервністю та вплив на ці процеси різних чинників. Не дивлячись на значний експериментальний доробок, недостатньо досліджено вплив наповнювача на фазову структуру ВПС. Практично відсутні роботи, що дозволяють прогнозувати властивості матеріалів на основі ВПС, а також присвячені вивченню природи синергізму властивостей ВПС.
Таким чином, дослідження морфологічних особливостей та структурних характеристик поліуретановмісних ВПС різної природи, встановлення закономірностей утворення різноманітних типів фазової структури та впливу на неї таких чинників, як співвідношення компонентів, умови формування, введення наповнювачів, вивчення обернення фаз у ВПС й інтерпретації його в рамках концепції перколяції та дослідження особливостей формування у ВПС морфології з подвійною фазовою неперервністю, застосування прогнозних моделей для конструювання матеріалів з наперед заданими характеристиками, а також вивчення природи синергізму властивостей ВПС є актуальними і мають важливе наукове та практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОБЕРНЕННЯ ФАЗ В ПОЛІУРЕТАНОВМІСНИХ ВЗАЄМОПРОНИКНИХ ПОЛІМЕРНИХ СІТКАХ ТА ЇХНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок