Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ БАКТЕРІЙ РОДУ PSEUDOMONAS ЗА УМОВ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТА ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА КАРТОПЛІ ( Solanum tuberosum L. )

ПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ БАКТЕРІЙ РОДУ PSEUDOMONAS ЗА УМОВ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТА ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА КАРТОПЛІ ( Solanum tuberosum L. )

Назва:
ПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ БАКТЕРІЙ РОДУ PSEUDOMONAS ЗА УМОВ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТА ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА КАРТОПЛІ ( Solanum tuberosum L. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут молекулярної біології та генетики
 
Ковальчук Марія Вікторівна
УДК 574.539 + 57.085.2
ПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ БАКТЕРІЙ РОДУ PSEUDOMONAS ЗА УМОВ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТА ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА КАРТОПЛІ ( Solanum tuberosum L. )
03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі регуляторних механізмів клітини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України.
Науковий керівник: | кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Козировська Наталія Олексіївна,
Інститут молекулярної біології та генетики
НАН України, старший науковий співробітник
відділу регуляторних механізмів клітини.
Офіційні опоненти: |
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології та вірусології
імені Д. К. Заболотного НАН України,
завідувач відділу молекулярної біології вірусів;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Коваленко Павло Григорович,
Інститут молекулярної біології та
генетики НАН України, старший науковий
співробітник відділу молекулярної генетики.
Провідна установа: | Інститут фізіології рослин і генетики
НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “24“ січня 2006 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано “23“ грудня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О. В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростаюче техногенне навантаження на навколишнє середовище примушує нас створювати якісно нові, біологічні, технології захисту рослин від шкідників та стресорів. Одним із інструментів підвищення продуктивності рослинництва та отримання екологічно чистої продукції є використання мікроорганізмів, які позитивно впливають на розвиток рослин та їхній імунітет. Використання бактерій у рослинництві як альтернативи агрохімікатам потребує подальшого вивчення механізмів, які лежать в основі взаємодії бактерій з рослинами та створення нових біопрепаратів на основі мікроорганізмів із комплексом корисних для рослини властивостей.
Однією з важливих умов ефективності біоконтролю патогенних мікроорганізмів за допомогою бактерій є їх конкурентність у природних умовах. Проте здатність до конкуренції з ендемною мікробіотою та до активної колонізації кореневої системи залишається лімітуючим фактором застосування біопрепаратів для захисту рослин від ґрунтових патогенів, які створюються на основі живих клітин. Для збереження активності бактерій у препаратах створюються спеціальні формули, виробництво яких вимагає великих затрат. Наприклад, у деяких країнах застосовується технологія отримання альгінатних кульок, в яких депонуються корисні бактерії, що значно поліпшує конкурентоспроможність та життєздатність бактерій (Russo et al., 2005). Паралельно із вдосконаленням мікробіологічних препаратів ведеться пошук ефективних та відносно дешевих шляхів біозахисту рослин. Подальша стратегія у цьому напрямку пов’язана із створенням таких системних взаємозв’язків рослини та корисної бактерії, які могли б максимально сприяти реалізації протекторних можливостей бактерій, що складають основу біопрепаратів.
Утворення системних взаємозв’язків рослини і корисної бактерії забезпечує передумови для захисту рослин і виробництва екологічно чистої рослинної продукції на всіх етапах її вирощування. Останнім часом у значних обсягах використовується розмноження та оздоровлення рослин в умовах in vitro. Обсяги виробництва оздоровленої розсади картоплі тільки в окремих технологічних центрах сягають мільйонів рослин на рік. Такі технології потребують розробки екологічно безпечних способів захисту рослин від патогенної мікрофлори при адаптації в умови ex vitro.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОТЕКТОРНІ ВЛАСТИВОСТІ БАКТЕРІЙ РОДУ PSEUDOMONAS ЗА УМОВ КЛОНАЛЬНОГО МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ ТА ТОВАРНОГО ВИРОБНИЦТВА КАРТОПЛІ ( Solanum tuberosum L. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок