Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНОСТИЛІСТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ МОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ НІМЕЧЧИНИ

ФОНОСТИЛІСТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ МОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ НІМЕЧЧИНИ

Назва:
ФОНОСТИЛІСТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ МОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ НІМЕЧЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,08 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Перепечкіна Світлана Євгеніївна
УДК 811'112.2(430) : 81'27 : 81'344
ФОНОСТИЛІСТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ
МОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ НІМЕЧЧИНИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі німецької філології Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПЕТРЕНКО Олександр Дем’янович,
декан факультету іноземної філології,
завідувач кафедри теорії і практики перекладу та соціолінгвістики Таврійського
національного університету
імені В.І. Вернадського
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
CАХАРЧУК Людмила Iллiвна,
професор кафедри германської фiлологiп
Інституту філології Київського
національного університету
імені Тараса Шевченка
кандидат філологічних наук, професор
ДВОРЖЕЦЬКА Маргарита Петрівна,
професор кафедри фонетики англійської
мови Київського національного
лінгвістичного університету МОН України
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра германської філології
Захист дисертації відбудеться “26” травня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, бульвар Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15” квітня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук І.В. Смущинська
Дослідження мови з позицій соціолінгвістики останнім часом привертає особливу увагу вітчизняних і зарубіжних мовознавців. Цей факт пояснюється передусім наявністю в мові феноменальної властивості – варіативності, що проявляється на різних рівнях мовної системи і зумовлена взаємодією мови та суспільства. До кола питань, що розглядаються у цьому зв’язку в сучасній лінгвістиці, належать такі глобальні проблеми, як соціальна диференціація мови, соціолінгвістична класифікація мов, мовні контакти, двомовність та багатомовність, мовна політика, міжкультурна комунікація (Ю.О. Жлуктенко, О.І. Чередниченко, О.Є. Семенець, Л.І. Сахарчук, О.Б. Ткаченко, А.Д. Бєлова та ін.); у галузі фонетики – соціальна і стилістична диференціація вимови (М.П. Дворжецька, Л.І. Прокопова, О.Д. Петренко, О.І. Стеріополо, Е.Ш. Ісаєв, Д.О. Петренко, О.Р. Валігура та ін.). Соціолінгвістика, інтегруючи методи і досягнення мовознавства, соціології, психології, етнографії, набуває можливості найбільш повного аналізу мовленнєвої поведінки носіїв мови та виявляє причини виникнення мовленнєвих варіантів. Ключовим поняттям у дослідженнях особливостей мовлення представників різних соціальних груп стає поняття соціального діалекту (“соціолект”), при цьому соціальна стратифікація мови та її ситуативна варіативність розглядаються комплексно – як два компоненти, що становлять фундамент соціолінгвістичного дослідження.
Основоположним у пропонованому дослідженні вимови викладачів Німеччини є визначення одиниць вимовних варіантних структур – “фонологічних змінних” (соціофонетичний термін, уведений У. Лабовим), і аналіз їх реалізації з урахуванням двох видів параметрів: мовних та позамовних. До мовних, або внутрішніх, параметрів належить фонетичне оточення змінної та її позиція відносно наголосу. До позамовних, або зовнішніх, – комунікативна ситуація і соціальна характеристика мовця. Такий підхід допомогає виявити низку диференційних ознак мовлення викладачів на сегментному рівні, а також визначити вимовні стилі, які використовуються представниками цієї соціальної групи в тій чи іншій ситуації спілкування.
Актуальність теми зумовлена підвищеним інтересом лінгвістів до вивчення усного мовлення в природних умовах комунікації, до проблем фонетичної варіативності, спричиненої впливом різних позамовних чинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОНОСТИЛІСТИЧНА ВАРІАТИВНІСТЬ МОВЛЕННЯ ВИКЛАДАЧІВ НІМЕЧЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок