Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІрЛАНДСЬКИЙ АВТОНОМІЗМ У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПОЗИЦІЯ ПАРТІЇ ГОМРУЛЯ ТА ПОЛІТИКА БРИТАНСЬКИХ УРЯДІВ

ІрЛАНДСЬКИЙ АВТОНОМІЗМ У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПОЗИЦІЯ ПАРТІЇ ГОМРУЛЯ ТА ПОЛІТИКА БРИТАНСЬКИХ УРЯДІВ

Назва:
ІрЛАНДСЬКИЙ АВТОНОМІЗМ У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПОЗИЦІЯ ПАРТІЇ ГОМРУЛЯ ТА ПОЛІТИКА БРИТАНСЬКИХ УРЯДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,70 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
САХНОВСЬКИЙ Олександр Євгенович
УДК 94(417)"1914/1918"
ІрЛАНДСЬКИЙ АВТОНОМІЗМ
У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ:
ПОЗИЦІЯ ПАРТІЇ ГОМРУЛЯ ТА ПОЛІТИКА БРИТАНСЬКИХ УРЯДІВ
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці - 2006


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Міністерства науки і освіти України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сич Олександр Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
історії нового та новітнього часу, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торговельно-економічний
інститут Київського національного
торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри соціально-економічних
наук, професор
кандидат історичних наук, доцент
Глєбов Віктор Вікторович,
Інститут соціальних наук Одеського
національного університету імені
І.І. Мечникова,
кафедра міжнародних відносин, доцент
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ всесвітньої історії та міжнародних
відносин (м. Київ)
Захист відбудеться 29.09.2006 року о 13 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 23.08.2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Лупул


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перша світова війна 1914 – 1918 рр. стала потужним каталізатором суспільних процесів, у тому числі – національно-визвольних змагань пригноблених народів за свободу і незалежність. Сам факт війни між полінаціональними імперіями під гаслом „боротьби за права малих націй” об’єктивно ставив національне питання у фокус подій, прискорюючи політичний вибір між власним націоналізмом і лояльністю щодо імперії.
В означеному вище контексті особливий інтерес викликають спроби вирішення ірландського питання, яке традиційно впродовж декількох десятиліть залишалося центральним інтегруючим фактором кризи британської політичної системи. Війна ще більше його загострила, змусивши правлячі кола до пошуків реорганізації британської держави та її колоніальної імперії. Ці пошуки, як відомо, загалом увінчалися успіхом: на початку 30-х років ХХ ст. Британська імперія відносно безконфліктно трансформувалася в Британську Співдружність Націй, зумівши номінально „зберегти обличчя”. У цьому плані досвід англо-ірландських відносин – скоріше виняток, великий прорахунок британських державотворців.
На жаль, ця негативна складова початкового процесу британської деколонізації, особливо в переломний період Першої світової війни, недостатньо вивчена і ще менше теоретично осмислена. Ірландський автономізм (рух за гомруль) як альтернативний варіант вирішення ірландського питання залишився далеко в тіні бурхливих подій, за висловом Е. Хобсбаума, „короткого ХХ ст.” – століття війн і революцій. Цю тему, свого часу, свідомо обійшли увагою натхненні революційною перспективою радянські історики. Та й сучасні дослідники, наскільки нам відомо, не виявляють до неї особливої зацікавленості. І навіть в англо-ірландській історіографії можна знайти суттєві прогалини щодо даної проблеми. Так, ірландське питання зовсім не розглядалося в контексті британських воєнних цілей, цілком ймовірно тому, що цей аспект дослідження потребує застосування нетрадиційного підходу.
В необхідності наукового дослідження обраної теми переконує й остаточно не вирішена дотепер проблема Ольстера. Остання, зокрема, спонукає до поглибленого вивчення англо-ірландських відносин періоду Першої світової війни як для кращого розуміння витоків „ольстерського питання”, так і для пояснення сучасної ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІрЛАНДСЬКИЙ АВТОНОМІЗМ У РОКИ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ: ПОЗИЦІЯ ПАРТІЇ ГОМРУЛЯ ТА ПОЛІТИКА БРИТАНСЬКИХ УРЯДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок