Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО ВІДЕОРЯДУ НА ГЛЯДАЧА

МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО ВІДЕОРЯДУ НА ГЛЯДАЧА

Назва:
МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО ВІДЕОРЯДУ НА ГЛЯДАЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,34 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені В.Н.КАРАЗІНА
ЯНОВСЬКИЙ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 159.937: 791.43.01
МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ
КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО ВІДЕОРЯДУ НА ГЛЯДАЧА
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2005


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент
АПН України
БАЛЛ Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії методології і теорії психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент
АПН України
НОСЕНКО Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови
кандидат психологічних наук, доцент
БРЕУСЕНКО-КУЗНЕЦОВ Олександр Анатолійович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”, доцент кафедри психології і педагогіки
Провідна установа: Південноукраїнський національний педагогічний університет
ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса), Міністерство освіти і науки України, кафедра психології
Захист відбудеться „26” листопада 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий „24” жовтня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П.Крейдун
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Актуальність обраної теми мотивується тим, що кінематограф належить до числа, з одного боку, найбільш популярних у суспільстві і, з іншого боку, малодосліджених у психологічній науці видів мистецтва. Серед вивчених питань тут можна назвати, у першу чергу, психологічний ефект, що зумовлюється демонстрацією на екрані сцен насильства і жорстокості (роботи А.Бандури, Л.Берковіца та ін.). Ряд досліджень психологів присвячено виявленню методами психосемантики соціальних стереотипів, що визначають сприйняття кіноперсонажів (В.Ф.Петренко та ін.). Існують також спроби побудови теоретичної моделі сприйняття кіно з опорою на семіотичну методологію (М.І.Жинкін). Однак такі окремі напрямки досліджень наштовхуються на нерозв'язаність проблеми розуміння загальної природи кінематографа як виду мистецтва, і, конкретніше, базових механізмів психологічного впливу кіно на людину. Саме цю проблему ми вважаємо першочерговою за важливістю у сфері психології кіно. До спроб її розв’язання можна віднести праці Б.Балаша, Ж.Мітрі, З.Кракауера, Е.Морена, М.Мерло-Понті, В.І.Михалковича. Незважаючи на загальнонаукову цінність цих робіт, недостатність їх з погляду нашої проблеми полягає в тому, що вони або носять більше мистецтвознавчий характер, або без достатніх підстав віддають перевагу окремим частинам наукового психологічного знання.
Зв'язок роботи з науковими і державними програмами. Робота виконана в межах проблемної теми лабораторії методології і теорії психології Інституту психології ім. Г.С.Кос-тюка АПН України "Теоретико-методологічні засади гуманістичної орієнтації у психології" (державний реєстраційний номер теми 0103U000319).
Об’єктом дослідження є психологічний вплив кінематографу на людину.
Предметом дослідження виступають механізми психологічного впливу різних форм побудови кінематографічного відеоряду на глядача.
Мета дослідження полягає у виявленні й аналізі специфічних для кінематографу механізмів психологічного впливу на глядача, створенні концептуальної бази для прогнозування можливого ефекту різних типів такого впливу.
Досягнення поставленої мети здійснюється шляхом розв’язання таких завдань: 1) аналіз теорій сприйняття мистецтва, що розвивалися в межах наукової психології, з погляду їхньої відповідності специфіці кінематографа; 2) аналіз існуючих теорій сприйняття кіно; 3) розробка гіпотези про механізми психологічного впливу кіно; 4) побудова моделі психологічного впливу різних рівнів кінематографічного відеоряду (кінокадру і монтажу кінокадрів) на глядача; 5) “вибіркова” експериментальна перевірка компонентів моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВПЛИВУ КІНЕМАТОГРАФІЧНОГО ВІДЕОРЯДУ НА ГЛЯДАЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок