Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СОЄПРОДУКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕНДОГЕННИХ ФЕРМЕНТІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СОЄПРОДУКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕНДОГЕННИХ ФЕРМЕНТІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СОЄПРОДУКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕНДОГЕННИХ ФЕРМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,44 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Міськін Олексій Миколайович
УДК 635.655:577.152.34+664
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ
СОЄПРОДУКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ
ЕНДОГЕННИХ ФЕРМЕНТІВ
Спеціальність 03.00.20 — біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса — 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Капрельянц Леонід Вікторович,
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра біохімії, мікробіології і фізіології харчування, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Крестінков Іван Спиридонович,
Одеська національна академія харчових технологій,
кафед-ра техно-логії збері-гання зерна, професор;
кандидат технічних наук, доцент
Шерстобітов Валерій Валентинович,
СГП “Укрсоя-21”, заступник директора
по науковій роботі.
Провідна установа: Національний університет харчових технологій, кафедра біотехнології мікробного синтезу, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться „25” листопада 2005 року о 13.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .088.02 Одеської національної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий „24” жовтня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .088.02, д.т.н., професор Г. М. Станкевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Однією з проблем, що стоять перед сучасною харчовою промисловістю, є забезпечення населення повноцінним харчовим білком. Ця задача узгоджується з основними концепціями державної політики України в галузі здорового харчування.
Загальновідомо, що білок тваринного походження має вищу біологічну цінність, ніж рослинний білок. В той же час білок рослинного походження дешевший, він також має ряд профілактичних якостей, сприятливих для здоров'я споживача.
У другій половині 20-го століття була сформульована і реалізована стратегія прямої переробки рослинного білка в харчові продукти зі звичними для споживача органолептичними і технологічними властивостям. Розвиток цього напрямку харчової промисловості привів до створення великотоннажного виробництва різноманітних високобілкових продуктів. Ці продукти використовуються як харчові інгредієнти або функціональні добавки.
Виробництво високобілкових продуктів базується на принципі фракціонування сировини. Даний принцип дозволяє збільшити строки зберігання харчових речовин, поліпшити показники функціонально-технологічних властивостей рослинних біополімерів, розширити можливості харчових технологій. Однак при цьому відбувається зниження біологічної цінності білка, втрата багатьох біологічно активних компонентів вихідної сировини.
Раніше речовини, що втрачалися в результаті фракціонування, розглядалися як такі, що не мають харчової цінності, іноді навіть як антиаліментарні фактори. Однак, згідно сучасним уявленням, ці речовини мають нутріцевтичну дію і є обов'язковими компонентами їжі. До таких речовин відносяться неглобулінові білкові фракції рослинної сировини, харчові волокна, ізофлавоноїди, ізолектани і інші фітохімічні речовини.
Актуальність теми. Актуальною задачею харчової промисловості є відхід від глибокого фракціонування рослинної сировини і перехід до використання цілісних природних систем, які мають високу біологічну цінність. Такий підхід дозволяє одержувати харчові продукти, які мають лікувальні та профілактичні властивості, за рахунок нутріцевтичної дії їх компонентів. Однак, як правило, нативний рослинний білок має невисокі функціонально-технологічні характеристики в порівнянні із фракціонованими високобілковими продуктами. Тому необхідний пошук шляхів поліпшення функціонально-технологічних властивостей рослинних біополімерів без застосування методів фракціонування і збереження нативних компонентів сировини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ СОЄПРОДУКТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЕНДОГЕННИХ ФЕРМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок