Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
Маєвська Наталія Анатоліївна
УДК 159.9: 304.3: 316.32
ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ
НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор,
член – кореспондент АПН України
Носенко Елеонора Львівна,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Іванова Олена Феліксівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Гуменюк Оксана Євстахіївна,
Інститут експериментальних систем освіти,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “20 грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4, ауд. 5-24.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “13” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крейдун Н. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку українського суспільства все гостріше постає питання необхідності виявлення поряд із суто економічними й так званих гуманітарних факторів, які впливають на перебіг економічних перетворень у країні. Уже стало зрозумілим, що в сучасному суспільстві подальше просування в напрямку забезпечення переходу економіки країни на ринкові принципи хазяйнування стримується й нез’ясованими чинниками культури, які впливають на поведінку людей, діючи значною мірою на підсвідомому рівні. Серед цих чинників нами обрані як об’єкт дослідження психологічні ознаки культури, що змінюються під дією докорінних соціально-економічних перетворень і впливають на досягнення людиною успіху життєдіяльності .
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена не тільки соціальною значущістю його проблематики, а й самою логікою розвитку досліджень у галузі психології культури, представниками якої усвідомлена необхідність уточнення її категоріальної бази. Терміни “ментальність” і “менталітет”, запозичені з філософії, вже, як здається, не задовольняють дослідників, про що свідчить поява таких нових понять і відповідних їм термінів, як “соцієтальна психіка” (О. А. Донченко), “психокультура ментальності” (А. В. Фурман), “суб’єктна культура” (subjective culture) (M. J. Bennett, E. T. Hall and M. R. Hall, E. C.Stewart, H. C. Triandis та ін.), і значної кількості досліджень етнокультурного спрямування, предметом яких виступають суто психологічні феномени – “національний характер”, “національна психологія” (Е. А. Баграмов, П. І. Гнатенко, Н. Д. Джандільдін, Г. Г. Шпет та ін.) тощо. Семантика нових термінів свідчить про прагнення дослідників чіткіше виокремити саме психологічну складову досліджуваного феномена культури, що стимулювало й нашу спробу запропонувати для її визначення узагальнююче поняття “психологічні ознаки культури”, зміст якого розкривається у даному дисертаційному дослідженні з опорою на поняття “психіка людини”, операціоналізованого у термінах загальнопсихологічних категорій.
Актуальність дослідження пов’язана також з усвідомленням необхідності формування в молодого покоління українціву процесі освіти відповідних рис особистості та патернів поведінки, потрібних для успішного функціонування в нових соціально-економічних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНЦІВ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок