Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОЧИНІВ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК В УКРАЇНІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОЧИНІВ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОЧИНІВ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
Глотова Олена Володимирівна
УДК 349.41
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОЧИНІВ ЩОДО
ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України,
член-кореспондент Академії правових наук України
ПОГРІБНИЙ Олексій Олексійович,
Одеський юридичний інститут Національного університету
внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України, перший проректор
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України
ЯНЧУК Василь Зіновійович,
Національний аграрний університет, завідувач кафедрою аграрного права
кандидат юридичних наук, доцент
НОСІК Володимир Васильович,
Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка,
доцент кафедри земельного, трудового та екологічного права

Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра земельного та екологічного права, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 20.02.2004 р. о 14годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
3 дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 17.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук Кучеренко І.М.
загальна характеристика Роботи
Актуальність теми. Одним з основних напрямів земельної реформи в Україні є приватизація землі. Починаючи з 1992 р., певна частина земельного фонду країни перейшла з державної у приватну власність. В 1996 р., з прийняттям нової Конституції України, на конституційному рівні була закріплена сучасна система форм земельної власності. В ст. 14 Основного закону країни зазначено, що право власності на землю набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою. А в ст. 142 Основного закону встановлено, що земля може знаходитись і у власності територіальних громад сіл, селищ, міст і районів у містах (комунальній власності). Таким чином, аналіз зазначених статей Конституції дає підстави для висновку про те, що в Україні конституційно встановлені дві форми земельної власності, а саме: суспільна власність, яка охоплює державну і комунальну власність, та приватна власність, яка охоплює власність фізичних осіб і власність недержавних юридичних осіб. При цьому слід прийняти до уваги вимогу ст. 14 Конституції про те, що право власності на землю гарантується. Це означає, що земельне законодавство повинне містити ефективні гарантії права власності на землю та забезпечити рівність суб’єктів перед законом. Разом з тим та ж сама стаття проголошує, що земля є національним багатством, яке перебуває під особливою охороною держави.
Зазначені положення Конституції України визначають загальне правове поле для здійснення суб’єктами права власності повноважень власника земельних ділянок, включаючи й право на їх відчуження на підставі цивільних правочинів. Загальні конституційні положення щодо землі мають бути деталізовані в ряді законодавчих актів, перш за все, у Земельному кодексі України. Проте питання реалізації права власності на землю шляхом укладення цивільно-правових правочинів в Земельному кодексі повною мірою не вирішені. Для їх вирішення Прикінцевими положеннями Земельного кодексу України передбачено прийняття 8 спеціальних законів, зокрема закону про ринок земель та деяких інших. Однак, до їх прийняття укладення цивільних правочинів щодо земельних ділянок не має належної правової бази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВОЧИНІВ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок