Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Навчання учнів початкової школи техніки читання англійською мовою

Навчання учнів початкової школи техніки читання англійською мовою

Назва:
Навчання учнів початкової школи техніки читання англійською мовою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,51 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕНИСЕНКО Марина Володимирівна
УДК 372.41=111
Навчання учнів початкової школи
техніки читання англійською мовою
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, професор
БЕХ Петро Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри методики навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики Інституту філології
Офіційні опоненти | доктор педагогічних наук, професор
ПЕТРАЩУК Олена Петрівна,
Інститут педагогіки, головний науковий співробітник лабораторії навчання іноземних мов
кандидат педагогічних наук, доцент
КОЛОМІНОВА Ольга Олегівна,
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов, завідувач кафедри практики мовлення та інформаційних технологій
Провідна установа | Херсонський державний університет, кафедра теорії і практики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Херсон
Захист відбудеться " 16 " , березня 2005 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий " 11 " лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Ф. Омельченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
З розвитком суспільства зростає кількість середніх навчальних закладів нового типу: гімназій, ліцеїв, авторських шкіл, в яких велике значення надається навчанню іноземних мов (ІМ). Суттєвих змін зазнають і загальноосвітні школи (ЗОШ), які при переході на 12–річне навчання ввели ІМ як обов'язковий навчальний предмет з другого року навчання. Пріоритетність навчання ІМ з раннього віку пояснюється тим, що з розширенням міжнародних зв'язків і виходом України на міжнародний ринок володіння однією або декількома ІМ стає нагальною потребою особистості.
Зміни, що відбуваються у суспільстві, спричинили необхідність прийняття нової Програми для загальноосвітніх навчальних закладів (2–12 класи), яка ґрунтується на якісно новому підході до навчання ІМ, принципам якого суперечить чинна модель навчання ІМ з п'ятого класу, що призводить до необхідності переосмислення цілей, завдань і змісту навчання ІМ у школах України й оновлення процесу навчання з урахуванням психологічних особливостей засвоєння ІМ молодшими школярами.
Гнучкість природного механізму засвоєння ІМ учнями ПШ, їхні імітаційні здібності, допитливість і прагнення до пізнання нового сприяють ефективному розв'язанню завдань, що постають перед ІМ як обов'язковим навчальним предметом у ПШ, одним з яких є створення психологічних і дидактичних умов для розвитку в учнів бажання оволодіти ІМ.
Оскільки у процесі навчання учні більшу частину інформації отримують через друкований текст, недостатня увага до проблем навчання читання ІМ (далі – англійською мовою – АМ) може призвести до того, що в них складеться викривлена уява про АМ як навчальний предмет і втратиться інтерес до читання. Таким чином, з перших уроків АМ учнів потрібно знайомити з буквами англійського алфавіту і поступово, спираючись на засвоєний ними лексико–граматичний матеріал, вчити читати.
Рівень мовленнєвого розвитку молодших школярів у рідній мові дозволяє вже у перший рік навчання АМ формувати в них навички техніки читання (ТЧ) у ході читання слів, етикетних реплік і простих речень з опорою на зображальну наочність і без неї (Программно–методические материалы: Иностранные языки: Начальная школа, 2000). Разом з тим слід зазначити, що основною трудністю, з якою можуть зустрітися учні початкового етапу навчання (1–2 клас) під час оволодіння ТЧ АМ на рівні перекодування графічних комплексів у значеннєві одиниці, є варіативність графемно–фонемних відповідностей (ГФВ), яка спричиняється кількісною неадекватністю графічного образа слова його звуковому еквіваленту, що призводить до різночитання однакових букв і їхніх сполучень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Навчання учнів початкової школи техніки читання англійською мовою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок