Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРОЗАХИСНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРОЗАХИСНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРОЗАХИСНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ
імені адмірала Макарова
Кореневський Денис Леонідович
УДК 629.5.015.5
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРОЗАХИСНИХ СИСТЕМ
СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК
Спеціальність 05.08.05 – Суднові енергетичні установки
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Миколаїв 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України, м. Миколаїв.
Науковий керівник: |
кандидат технічних наук, професор кафедри автоматики Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Гуров Анатолій Пе-трович, м. Миколаїв.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор Крючков Юрій Семенович;
кандидат технічних наук, доцент кафедри суднових ене-ргетичних установок і технічної експлуатації Варбанець Роман Анатолійович, Одеський національний морський технічний університет Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Провідна установа: | Одеська національна морська академія Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
 
Захист відбудеться " 26 " вересня 2007 р. о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д38.060.02 в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова: 54025, м. Миколаїв, просп. Героїв Сталінграда, 9, головний корпус НУК, ауд. 360.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, просп. Героїв Сталінграда, 9, головний корпус НУК.
Автореферат розісланий " 21 " серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д38.060.02 Тимошевський Б.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення потужності суднових енергетичних установок (СЕУ) призводить до зростання рівнів вібрації на суднах та вимагає вдосконалення систем вібраційного захисту. Тому зниження дії вібраційних сил з боку енергетичного устаткування на корпус судна, екіпаж і навігаційні гідроакустичні комплекси є актуальною задачею для суднобудівельної галузі України.
Основним засобом, що перешкоджає поширенню потоків коливальної енергії в системі "корпус судна – енергетична установка", є каскади віброізоляції. Основна суперечність, яку необхідно розв’язувати при проектуванні віброізоляції, полягає у тому, що для обмеження переміщень механізму щодо корпусу слід підвищувати частоти вільних коливань механізмів і устаткування, а для захисту корпусу судна від вібрацій енергетичної установки – максимально знижувати ці частоти. Керовані (автопараметричні) засоби не вимагають зниження власних частот віброізольованих суднових механізмів і устаткування та дозволяють знижувати дискретні складові вібрації.
Хоча задачі гасіння вібрації СЕУ за допомогою автопараметричних засобів досліджувалися і раніше, зокрема в роботах А.П. Гурова, В.Н. Корнована, А.В. Щербініна, Д.Ю. Шарейко, питання раціонального проектування таких систем не були розкриті. Ефективність віброзахисної системи СЕУ у першу чергу визначається оптимальним узгодженням частотних характеристик системи, що дозволяє уникнути небажаних збігів частот збурних діянь механічного і гідродинамічного походження з власними частотами віброізольованого суднового устаткування. Питання оптимізації віброзахисних систем досліджувалися спільно фахівцями ЛДУ (НДІ обчислювальної математики і процесів керування) і ЦНДІ імені академіка А.Н. Крилова. Проте, розроблений ними алгоритм пошуку оптимальних параметрів елементів конструкцій і віброізоляції, заснований на досвіді проектування корабельних установок і систем, вимагає великого числа обчислень, що ускладнює його використання.
Таким чином, в даний час не існує методик проектування віброзахисних систем, які враховували б як різноманітність засобів захисту, так і умови уз-годження частотних характеристик суднових енергетичних установок. Це стримує подальше вдосконалення і впровадження на суднах автопараметрич-них систем захисту від вібрації суднового енергетичного устаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІБРОЗАХИСНИХ СИСТЕМ СУДНОВИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ УСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок