Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТАРШОГО ПІДЛІТКА З НЕПОВНОЇ СІМ’Ї

ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТАРШОГО ПІДЛІТКА З НЕПОВНОЇ СІМ’Ї

Назва:
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТАРШОГО ПІДЛІТКА З НЕПОВНОЇ СІМ’Ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
718
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
ДОКТОРОВИЧ Марина Олександрівна
УДК 37.035-053.6:314.622.4
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ
СТАРШОГО ПІДЛІТКА З НЕПОВНОЇ СІМ’Ї
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України, м. Київ.
Науковий керівник
кандидат педагогічних наук, доцент
Любарська Ольга Миколаївна,
Миколаївський державний університет імені В.О.Сухомлинського,
професор кафедри соціальної педагогіки
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Радул Валерій Вікторович,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент
Максимович Ольга Михайлівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
доцент кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика
Провідна установа Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться “---” травня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 040060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (040060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9)
Автореферат розісланий “21” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розбудови української державності надзвичайно актуальною є проблема формування соціальної компетентності старших підлітків, що зумовлено пошуком оптимальних шляхів підготовки їх до самостійного життя. На сьогодні в Україні спостерігаються негативні тенденції в усіх сферах життєдіяльності людини: високий рівень безробіття, деградація моральних цінностей, соціальна дезадаптація, низька правова захищеність дітей, підлітків та їх сімей, що призводить до низького рівня соціальної компетентності молоді.
З огляду на те, що сім’я – основний осередок виховання, при формуванні соціально компетентної особистості неможливо не враховувати її специфічні соціальні обставини. За останні роки спостерігається тенденція до зростання розлучень, позашлюбних народжень, смертності населення, що збільшує кількість неповних сімей. За даними Державної доповіді про становище сімей в Україні, неповні сім’ї складають 24,8%, переважна більшість яких є материнськими. За таких умов формування соціальної компетентності старших підлітків саме з неповних сімей є актуальною проблемою.
Різні аспекти проблеми компетентності привертали увагу багатьох дослідників. Ученими досліджувались модель соціальної компетенції (В.Слот, Х.Спанярд), структура та зміст соціальної зрілості (О.Михайлов, В.Радул); професійна та комунікативна компетентності (І.Бех, С.Демченко, М.Елькін, С.Козак, А.Онкович та ін); соціально-психологічна компетентність (Л.Лєпіхова); життєва компетентність (І.Єрмаков, Л.Сохань, І.Ящук та ін.); соціальна компетентність дошкільників та молодших школярів (М.Гончарова-Горянська, О.Кононко та ін.), структура соціальної компетентності (В.Маслєннікова).
У наукових роботах з психології, педагогіки, соціології та філософії досліджуються окремі аспекти, інтеграція яких дає ґрунтовне уявлення про соціальну компетентність особистості: соціалізація особистості (Т.Алєксєєнко, А.Капська, І.Кон, А.Мудрик, А.Сиротенко); соціальне становлення особистості (К.Абульханова-Славська, О.Карпенко, Є.Нікуліна); соціальна ідентичність (Н.Іванова, Ю.Тюменєва, Е.Еріксон); соціальна адаптація (О.Литовченко, Т.Ушакова); соціальна впевненість та самостійність (М.Безруких, Д.Єгоров); соціальна активність (З.Кенесаріна, О.Киричук, Н.Михайленко, Н.Пономарчук); відповідальність (І.Дємєнтєва, Т.Шишова, В.Радул); самовизначення (І.Звєрєва, А.Мудрик. О.Щербініна); саморегуляція (А.Литко, О.Ядов); ціннісні орієнтації (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ СТАРШОГО ПІДЛІТКА З НЕПОВНОЇ СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок