Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ОРГАНА ТА ОРГАННА КОНЦЕРТНА КОНЦЕПЦІЯ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ФЕНОМЕН ОРГАНА ТА ОРГАННА КОНЦЕРТНА КОНЦЕПЦІЯ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ФЕНОМЕН ОРГАНА ТА ОРГАННА КОНЦЕРТНА КОНЦЕПЦІЯ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,63 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені П. І. ЧАЙКОВСЬКОГО
Антонова Наталія Федорівна
УДК 786.61
ФЕНОМЕН ОРГАНА ТА ОРГАННА КОНЦЕРТНА КОНЦЕПЦІЯ
У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Котляревський Іван Арсенович,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України, зав. кафедри теорії музики (м. Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України, зав. кафедри теорії та історії культури (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства
Сюта Богдан Омелянович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, старший науковий співробітник відділу музикознавства (м. Київ)
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової Міністерства культури і мистецтв України, кафедра історії музики та музичної етнографії
Захист відбудеться “_28_” _вересня_ 2005 року о _16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. .005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Арх. Городецького, 1-3/11, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, за адресою: 01001, м. Київ-1, вул. Арх. Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_23__” __серпня__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І. М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна композиторська практика і сьогочасні тенденції концертного життя поставили перед музикознавством складне завдання якісного переосмислення вже відомих раніше, але недостатньо систематизованих і проаналізованих процесів, властивих європейській органній музиці.
Зараз, як ніколи раніше, з’явилася необхідність глибоких досліджень виникнення і розвитку провідних європейських органних шкіл раннього періоду, що завершився у своїй вершинній кульмінації (перша половина XVIII століття) композиторською і виконавською творчістю Й. С. Баха. Необхідною є також більш детальна характеристика стародавніх органних шкіл, яка дозволила б проаналізувати їхні основні тенденції, стильові та жанрові особливості, надавши можливість детерміновано визначити в цілому ступінь їх креативності в той чи інший період.
Вельми маловивченим виявляється також процес подальшого розвитку органної музики в період віденського класицизму, недооцінений у повній мірі як вітчизняним, так і зарубіжним музикознавством в аспекті інтенсивного розвитку сугубо світських тенденцій.
У XIX столітті остаточно склалася нова концертна концепція органа як інструмента не тільки культового, але й світського, що спричинило ще одну кульмінацію органної творчості європейського масштабу. Однак узагальнюючих досліджень феномену європейської органної музики цього періоду у вітчизняному музикознавстві поки ще не існує. Активні зміни в музичній мові (від властивостей музичного звуку до організації художнього цілого - музичного твору) висувають проблеми як узагальнюючого характеру (формування нового оцінного ракурсу щодо органної музики в цілому, аналіз нової концертної концепції органа), так і конкретні питання подальшої розробки категорій, що характеризують музичні новації і відбивають їхню специфіку.
Дисертація присвячена дослідженню одного з найважливіших, але недостатньо вивчених явищ сучасної музики - ролі органа в музичній культурі Європи XIX початку XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ОРГАНА ТА ОРГАННА КОНЦЕРТНА КОНЦЕПЦІЯ У КОНТЕКСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ МУЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок