Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екологічні тзнання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики

Екологічні тзнання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики

Назва:
Екологічні тзнання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,57 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Маркович Людмила Михайлівна
УДК 373.5.016: 53:502.3
Екологічні тзнання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики
13.00.02 –теорія і методика навчання фізики
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Касянова Ганна Володимирівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, доцент
кафедри методики фізики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Садовий Микола Ілліч,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені В.Винниченка,
професор кафедри фізики та методики її викладання;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Костюкевич Дмитро Якович,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник відділу математичної і фізичної освіти.
Захист відбудеться “6” червня 2007 р. об 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова,9.
Автореферат розіслано “21” квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтенсивний розвиток української держави спонукає до нового бачення її інтелектуального потенціалу, викликає суттєві зміни в суспільному житті та сприйнятті оточуючого світу. Це, в свою чергу, зумовлює нагальну необхідність оновлення системи освіти України, серед яких гуманітаризація виступає як основний стратегічний напрям. В перекладі на мову педагогічної науки і практики гуманітаризація означає посилення уваги до людини, до кожної конкретної особистості. На цьому наголошується в Національній доктрині розвитку освіти, Законі України „Про загальну середню освіту”, Постанові Кабінету Міністрів України від 16.11.2000 р. №1717 „Про перехід загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і 12-річний термін навчання”, Концепції загальної середньої освіти (12-річна школа). У програмі з фізики для 12-річної школи відзначено, що одним із складників мети навчання фізики в загальноосвітній школі є формування в учнів екологічної культури.
Сьогодні суспільство відчуває потребу в освічених та соціально підготовлених фахівцях. Тому формування у випускників загальноосвітніх навчальних закладів екологічної культури - завдання першочергове, розв’язати яке покликана екологічна освіта.
В останні десятиріччя діяльність людини здійснює величезний за масштабами й інтенсивністю вплив на природне середовище, свідченням чого є виникнення багатьох екологічних проблем. Посилення гуманістичної спрямованості освіти забезпечить розвиток в учнів умінь щодо пізнання проблем природи, а також залучення їх до спільної з дорослими екологічно доцільної діяльності.
Відомо, що потреба в активній і творчій діяльності інтенсивно формується у підлітковому віці. Разом з тим, культурологічні дослідження свідчать про те, що генетична пам'ять людства, яка зберігає ціннісне ставлення до природи на рівні підсвідомості, втрачається саме в підлітковому віці, якщо особистість не реалізує свою потребу у взаємодії з природою. Тому навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах має бути спрямований на пошук конкретних шляхів здійснення учнями екологічної діяльності та формування в них екологічної культури.
Шкільний курс фізики забезпечує можливості щодо розв’язання названих проблем за умов його гуманітаризації. Очевидно, що успішне виховання в учнів свідомого ставлення до досягнень науки та їх впливу на навколишнє середовище може бути досягнуте лише при здійсненні комплексного підходу до процесу гуманітаризації шкільного курсу фізики.
Гуманітаризація навчання фізики має на меті спрямування навчально-виховного процесу на цілеспрямоване та систематичне засвоєння учнями екологічних знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Екологічні тзнання як чинник гуманітаризації шкільного курсу фізики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок