Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ (гендерний аспект)

ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ (гендерний аспект)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ (гендерний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
АНДРОНОВА Ірина Федорівна
УДК 930.85(477)+396.9
А661
ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ
(гендерний аспект)
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: Поплавський Михайло Михайлович
доктор педагогічних наук, професор Київського національного університету культури і мистецтв
 
Офіційні опоненти: Галаган Валентина Яківна
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри суспільних та гуманітарних наук Київського університету економіки і технологій транспорту
Корнієвський Олександр Анатолійович
кандидат історичних наук, доцент, Державний експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України
 
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра культурології
Захист відбудеться “30” червня 2005 р. о 14-00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий “28” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Політична культура ще за радянських часів була однією з достатньо популярних тем політичної науки (на той час – науковий комунізм). Проте час плине – і змінюється як сама політична культура, так і глибина та різноплановість її наукового дослідження. Особливо це справедливо щодо політичної культури незалежної України, яка зазнала кардинальних змін, у тому числі через виникнення актуалітетів, не характерних для політичного життя радянських часів.
Водночас розгалуження наукового знання, формування нових, межових досліджень, досліджень на стикові кількох наукових напрямів та спеціальностей ставить на порядок денний новий погляд на звичні поняття. Потребує нового осмислення і поняття політичної культури. Колишня „монополія” політології на дослідження політичної культури має бути порушеною культурологічною наукою, яка виокремлює свій аспект аналізу цього явища і формулює нові підходи дослідження.
Для вивчення політичної культури з позицій суто політологічного підходу характерним є наголос на „політичній”, а для культурологічного - на „культурній” складовій цього явища. Для культурологічного підходу характерним є широке розуміння поняття культури, тобто як синоніму специфічно людської діяльності, результатом якої є створення штучного (у порівнянні з природним) середовища - матеріального і духовного - існування людини.
В свою чергу „культурна” складова політичної культури має кілька вимірів, одним з яким вважаємо гендерний, тобто такий, що відбиває взаємовплив статевих життєвих світів (світу чоловіка та світу жінки) і політики як сукупності інститутів, процесів та діяльності суб’єктів з приводу здійснення суспільної влади за допомогою організаційних, регулятивних і контролюючих функцій.
Останні роки гендерна проблематика набула поширення в українських суспільних і гуманітарних науках. Не оминула вона й історичну науку, в якій з’явилась низка досліджень з історії жіночого руху, й політичну, що поповнилася дослідженнями феномену жіночого політичного лідерства.
Разом із тим наявні історичні розвідки ще не розглядали буквально вчорашнього минулого з точки зору зазначеного аспекту. У той же час навіть невеликий відрізок часу іноді має таку динаміку свого розвитку, що його вивчення під кутом розгортання певних тенденцій дозволяє вибудувати вельми репрезентативну картину історичного процесу. Це стосується і гендерного виміру політичної культури України кінця ХХ – початку ХХІ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ В НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ (гендерний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок