Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРІОН-АСОЦІЙОВАНА СПОНГІФОРМНА ЕНЦЕФАЛОПАТІЯ КРЕЙТЦФЕЛЬДТА-ЯКОБА: КІЛЬКІСНА МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА

ПРІОН-АСОЦІЙОВАНА СПОНГІФОРМНА ЕНЦЕФАЛОПАТІЯ КРЕЙТЦФЕЛЬДТА-ЯКОБА: КІЛЬКІСНА МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА

Назва:
ПРІОН-АСОЦІЙОВАНА СПОНГІФОРМНА ЕНЦЕФАЛОПАТІЯ КРЕЙТЦФЕЛЬДТА-ЯКОБА: КІЛЬКІСНА МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,12 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ВОЛОС ЛІЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 616.831/.832-004.5-091
ПРІОН-АСОЦІЙОВАНА СПОНГІФОРМНА ЕНЦЕФАЛОПАТІЯ КРЕЙТЦФЕЛЬДТА-ЯКОБА: КІЛЬКІСНА МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА
14.03.02 - патологічна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького МОЗ України.
Науковий консультант: доктор медичних наук, професор Шлопов Валерій Геннадійович, Донецький державний медичний університет ім.М.Горького МОЗ України, завідувач відділу патоморфології ЦНДЛ.
Офіційні опоненти:
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Червяк Петро Іванович, Військово-медичне управління СБУ, начальник патологоанатомічного відділення;
Доктор медичних наук, професор Терещенко Валентина Павлівна, Інститут екологічної патології людини (м.Київ), директор;
Доктор медичних наук, професор Гичка Сергій Григорович, медичний інститут Української Асоціації народної медицини (м.Київ), завідувач кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра патологічної анатомії.
Захист відбудеться " 16 " вересня 2004 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ, проспект Перемоги, 34.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця за адресою: 03057, м.Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “ 12 ” серпня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук О.М. Грабовий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Спонгіформні (від лат. “spongiosus” – губчастий, пористий), або губчасті нейродистрофічні, енцефалопатії людини являють собою нечітко окреслену як у клінічному, так і в морфологічному сенсі групу захворювань і синдромів, де провідна є набута швидкопрогресуюча деменція. Спонгіозні зміни не є специфічною морфологічною ознакою якоїсь певної нозологічної форми деменції і можуть виникати в результаті багатьох нейродистрофічних порушень, що закінчуються смертю нейронів і колапсом цито-архітектоніки кори мозку. Найпоширенішими та соціально значущими у групі спонгіформних дементних енцефалопатій є хвороба Крейтцфельдта-Якоба (ХКЯ), хвороба Альцгеймера (ХА), деменція з тільцями Lewy (ДТЛ) і судинна спонгіформна деменція (ССД).
Спонгіформна енцефалопатія Крейтцфельдта-Якоба розглядається сьогодні в більшості розвинутих країн світу в якості однієї із значущих та актуальних медичних і соціально-економічних проблем (В.М.Казаков, В.Г.Шлопов 2003; C.E.Beisel, D.M. Morens, 2004). Раніше, протягом майже сторіччя, ХКЯ інтерпретувалась як конформаційна патологія, котра фундується пошкодженням хромосомного апарату нейронів (P.Brown et al., 2000). За останні 20 років була доведена інфекційна природа цієї хвороби і встановлено, що всі її форми здатні до масового поширення серед людей і тварин (S.B. Prusiner, 1982, 1995). Дотепер у світовій практиці відсутні надійні критерії прижиттєвої діагностики пріонової спонгіформної енцефалопатії Крейтцфельдта-Якоба. Основними причинами ненадійності клінічного діагнозу є відсутність специфічної клінічної симптоматики для ХКЯ і достовірних лабораторних методів, що підтверджують її існування, а також недостатня вивченість топічної морфології ХКЯ.
Труднощі лабораторної діагностики зумовлені тим, що при ХКЯ відбувається нагромадження в тканинах патологічних пріонів (PrP-Sc), які відрізняються за фізичними і хімічними властивостями від нормальних лише конформацією, тому в інкубаційному періоді, (а нерідко - в розпалі хвороби) не спостерігається розвитку запальної та імунної реакцій, характерних для всіх інших інфекційних хвороб (S.J.DeArmond, S.B. Prusiner, 1993). Оскільки і при ХКЯ, й при швидко прогресуючих деменціях виявлені однотипні структурні зміни в головному мозку, що супроводжуються нагромадженням конформованих білків різної природи у вигляді бляшок та інших кристалоподібних мікроскопічних структур, виникають великі труднощі в диференціальній морфологічній діагностиці вказаних захворювань при використанні суто загальногістологічних і гістохімічних методик (R.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПРІОН-АСОЦІЙОВАНА СПОНГІФОРМНА ЕНЦЕФАЛОПАТІЯ КРЕЙТЦФЕЛЬДТА-ЯКОБА: КІЛЬКІСНА МОРФОЛОГІЧНА ДІАГНОСТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок