Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ З ПОРУШЕННЯМИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ТА ГЕМОДИНАМІКИ

ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ З ПОРУШЕННЯМИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ТА ГЕМОДИНАМІКИ

Назва:
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ З ПОРУШЕННЯМИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ТА ГЕМОДИНАМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г. ЯНОВСЬКОГО
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ”
РАЗНАТОВСЬКА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 616.24-002.5-06: 616.233-007.272-008.6]-07
ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ З ПОРУШЕННЯМИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ТА ГЕМОДИНАМІКИ
14.01.26 – фтизіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник
доктор медичних наук, професор
Шальмін Олександр Самуїлович,
Запорізький державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Процюк Раду Георгійович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
професор кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології
доктор медичних наук, професор
М’ясніков Віктор Георгійович
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
завідувач кафедри фтизіатрії
Захист відбудеться “ 28 ” січня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.552.01 при Державній установі “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (03680, м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Академії медичних наук України” (м. Київ, вул. М. Амосова, 10).
Автореферат розісланий “ 26 ” грудня 2007 року.
В.о. ученого секретаря
спеціалізованої вченої ради Ячник А.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Туберкульоз органів дихання є однією з актуальних медичних і соціальних проблем, що обумовлено його епідемією в Україні, яка невпинно прогресує і набуває погрозливих масштабів (Ю.И. Фещенко, 2002; В.С.Крутько, 2002; В.М. Мельник та співавт., 2006). Визначено значне зростання захворюваності та смертності від цього недуга (Сметаніна О.Р., 2006); це спостерігається на тлі вираженого зниження ефективності лікування (Ильина Т.В. и соавт., 2003; Мельник В.М. та співавт., 2006; Сметаніна О.Р., 2006).
Ефективність антимікобактеріальної терапії у хворих на туберкульоз легень залежить значною мірою від супутніх захворювань, провідне місце серед яких займають захворювання з порушеннями функції зовнішнього дихання (ФЗД), зокрема бронхообструктивний синдром (Фещенко Ю.І., Мельник В.М., 2002). Патологічні зміни з боку гемодинаміки мають несприятливий вплив на перебіг туберкульозу легень, подовжують період його активності, уповільнюють загоєння деструкцій і припинення бактеріовиділення, сприяють розвитку мікроциркуляторних порушень легеневого кровообігу із поступовим формуванням легеневого серця (Бородина М.А. и соавт., 2002; Сундукова Е.А. и соавт., 2003).
Для підвищення ефективності терапії хворих на туберкульоз легень велике значення має своєчасне виявлення та лікування порушень функції зовнішнього дихання і гемодинаміки. Сучасне лікування туберкульозу характеризується застосуванням комплексної терапії, яка на тлі використання антимікобактеріальних препаратів, передбачає коригуючий вплив на всі відомі ланки патологічного процесу. Оскільки патогенетичний підхід дозволяє підвищити ефективність хіміотерапії, то все більшої актуальності набувають засоби бронхолітичного лікування (Кужко М.М., 2000; Норейко Б.В., Норейко С.Б., 2000). Однак в сучасних схемах лікування вперше діагностованого туберкульозу легень (ВДТБ) недостатньою мірою враховуються гемодинамічні порушення, які пов’язані зі специфічним запаленням і функціональними порушеннями прохідності бронхів.
Таким чином, удосконалення лікування хворих на вперше діагностований туберкульоз легень з порушеннями функції зовнішнього дихання та гемодинаміки, в теперішній час є актуальною проблемою сучасної фтизіатрії, вирішення якої, сприятиме підвищенню ефективності лікування.
Зв’язок роботи з науковими планами, програмами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ВПЕРШЕ ДІАГНОСТОВАНИЙ ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ З ПОРУШЕННЯМИ ФУНКЦІЇ ЗОВНІШНЬОГО ДИХАННЯ ТА ГЕМОДИНАМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок