Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНЕТИКО-ГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІКАРДІЙСЬКОГО ДІАЛЕКТУ СТАРОФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ ХІІІ СТОЛІТТЯ)

ФОНЕТИКО-ГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІКАРДІЙСЬКОГО ДІАЛЕКТУ СТАРОФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ ХІІІ СТОЛІТТЯ)

Назва:
ФОНЕТИКО-ГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІКАРДІЙСЬКОГО ДІАЛЕКТУ СТАРОФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ ХІІІ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
СИДЕЛЬНИКОВА Лариса Вікторівна
УДК 81` 35 –112 = 133.1
ФОНЕТИКО-ГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ПІКАРДІЙСЬКОГО ДІАЛЕКТУ СТАРОФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ
(НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ ХІІІ СТОЛІТТЯ)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Крючков Георгій Георгійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра французької
філології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гетьман Зоя Олексіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та
практики перекладу романських мов, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Ігнатова Ольга Іванівна,
Дипломатична академія України при Міністерстві
закордонних справ України, кафедра
іноземних мов, доцент
Провідна установа Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра французької
філології, Міністерство освіти і науки
України, м. Львів
Захист відбудеться 10.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ–150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МПС, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий 09.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі розвитку мовознавства актуальними залишаються питання становлення писемно-літературної мови та впливу різних діалектів на її формування у зв'язку зі зростанням інтересу до етнології та культурології. Одним із основних напрямків розвитку романістики є розробка питань, пов'язаних із визначенням часу виникнення загальнонародної писемно-літературної французької мови та ролі діалектів у становленні та унормуванні графіки й орфографії. Існує гіпотеза, що початок формування французької мови можна віднести до кінця ХІІІ ст., коли Іль-де-Франс став центром територіального і політичного об'єднання Франції (В.Байо, М.О. Бородіна, Ф.Брюно, Ш. Брюно, Е. Бурсьє, Н.О.Катагощина, Г.Фалькхоф). В інших джерелах (Г.Вакер, Е.Морф, Г.В. Сюш'є, К. Фослер) виникнення французької писемно-літературної мови датується ХІ ст. Така ж розбіжність спостерігається й в питанні визначення діалектної основи: висловлюється думка (В. Вартбург, Г. Паріс, К. Фослер) про те, що основою французької мови став франсійський діалект, але в сучасній лінгвістичній літературі є багато інших досліджень, присвячених вивченню діалектної бази французької мови, де розглядаються основні особливості функціонування нормандського, пікардійського та інших французьких діалектів. Не можна вважати остаточно доведеним те, що франсійський діалект був первинною або єдиною діалектною основою французької мови. Безсумнівним є факт, що в різні часи певні діалекти впливали як на сусідні територіальні діалекти, так і на діалект Парижа (М.О.Бородіна, З.М.Волкова, В.Г.Гак, Н.О.Катагощина, М.Дельбуль, Н.О.Шигаревська). Нормандський діалект ХІ-ХІІ ст. вважався першою діалектною основою французької мови (Ф. Брюно, Г.Вакер, Н.О. Катагощина, Г. Суш'є). Як відомо, більшість стародавніх літературних творів виникає в Нормандії та Пікардії (З.М. Волкова, Ю.В. Очерет, Г. Щерба). Головними літературними діалектами ХІІ-ХІІІ ст. стали нормандський, пікардійський та франсійський. Для ХІІІ ст. найхарактернішим мовним явищем, за свідченням літературних пам'яток (художні твори Жана Боделя, Жібера де Монтереля, Адама де ля Аля, Філіппа де Бомануара), є пікардійський діалект. У ХІІІ ст., до унормування французької мови, Пікардії належало центральне місце в літературному та економічному житті середньовічної Франції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: ФОНЕТИКО-ГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПІКАРДІЙСЬКОГО ДІАЛЕКТУ СТАРОФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПОЕЗІЇ ХІІІ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок