Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> управління Інноваційно-інвестиційною діяльністю ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

управління Інноваційно-інвестиційною діяльністю ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
управління Інноваційно-інвестиційною діяльністю ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені тараса шевченка
ОВЧАРЕНКО Тетяна Сергіївна
УДК 330.341.1(048)
управління Інноваційно-інвестиційною діяльністю
ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.02.02.–економіка й управління науково–технічним прогресом
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник | доктор економічних наук
Нейкова Лідія Іванівна,
Муніципальна академія управління,
професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти | доктор економічних наук, професор
Пересада Анатолій Анатолійович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри банківських інвестицій
кандидат економічний наук, доцент
Смоляр Любов Гаврилівна,
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа | Одеський державний економічний університет МОН України, кафедра менеджменту, м. Одеса.
Захист відбудеться “31” березня 2004 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд.203
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, кімната 12.
Автореферат розіслано “ ____ “ лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент О.І. Жилінська


Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. У складний для України період становлення ринкових відносин вкрай важливим є збереження промислового комплексу, його структурне перетворення і забезпечення подальшого науково–технічного розвитку, що дасть змогу перейти від економіки з переважним обсягом виробництв низьких технологічних укладів до створення і використання високих технологій.
Глибокий занепад вітчизняної науково–технічної сфери, щорічне зниження витрат державного бюджету на науку та капітальні вкладення безпосередньо впливають на посилення технологічної та технічної відсталості національних підприємств. Не надається належного значення своєчасній заміні основних засобів, накопичення застарілих і зношених основних засобів на підприємствах істотно знижує технічний та технологічний рівень їх виробничої бази, ступінь оновлення асортименту продукції, відволікаючи на обслуговування значні трудові ресурси та гальмуючи процеси впровадження науково-технічних розробок при збільшенні витрат на капітальний ремонт, відповідно знижуючи продуктивність праці, підвищуючи енерго- та матеріаломісткість продукції.
Держава все ще недосконало використовує довгострокові механізми, які могли б забезпечити прискорення техніко-технологічного розвитку реального сектору економіки. Практично відсутня цілісна інвестиційна політика держави, націлена на активне стимулювання розвитку промислового виробництва на довгострокову перспективу: не розробляються методи стимулювання інноваційної діяльності в промисловості, не активізується належним чином інвестування інноваційних процесів.
Отже, актуальність дисертаційної роботи визначається її спрямованістю на дослідження шляхів та напрямів удосконалення системи управління інноваційно–інвестиційною діяльністю промислових підприємств і забезпечення прийняття управлінських рішень щодо підвищення якості продукції вітчизняними товаровиробниками, необхідного інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності.
Теоретичним та практичним проблемам інноваційно–інвестиційного розвитку економіки присвятили свої наукові праці такі відомі вчені, як: І.Ансофф, Е.Менсфілд, Г.Менш, Б.Санто, Д.Сахал, Р.Солоу, Р.Форрестер, Б.Твісс, Й.Шумпетер; російські вчені-економісти - Л.Бляхман, В.Ганштак, С.Глазьєв, О.Градов, Б.Гринчель, В.Зайцев, М.Кондратьєв, Г.Метт, Є.Сапіро, Д.Палтерович, Т.Хачатуров.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: управління Інноваційно-інвестиційною діяльністю ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок