Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОЛОГРАМ В СЕРЕДОВИЩАХ З ПОЛІМЕРИЗАЦІЙНО-ДИФУЗІЙНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПИСУ

ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОЛОГРАМ В СЕРЕДОВИЩАХ З ПОЛІМЕРИЗАЦІЙНО-ДИФУЗІЙНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПИСУ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОЛОГРАМ В СЕРЕДОВИЩАХ З ПОЛІМЕРИЗАЦІЙНО-ДИФУЗІЙНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,65 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НСТИТУТ ФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
АРПОВ ГЕННАДІЙ МИХАЙЛОВИЧ
ДК 535.317.1
ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОЛОГРАМ В СЕРЕДОВИЩАХ З ПОЛІМЕРИЗАЦІЙНО-ДИФУЗІЙНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПИСУ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
исертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
иїв - 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі математики та теоретичної радіофізики радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: октор фізико-математичних наук, професор кафедри математики та теоретичної радіофізики радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Обуховський В.В.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, зав. кафедрою теоретичної фізики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Пінкевич І.П.
кандидат фізико-математичних наук, директор Міжнародного Центру "Інститут прикладної оптики" НАНУ Анохов С.П.
ровідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України, м.Київ.
ахист відбудеться 21 вересня 2000 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: Київ, просп. Науки, 46.
дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: Київ, просп. Науки, 46.
Автореферат розісланий 18 серпня 2000 р.
чений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Іщук В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з широко досліджуваних класів світлочутливих полімерних матеріалів є середовища з полімеризаційно-дифузійним механізмом запису (фотополімери). Фотополімерні композиції для голографії розробляються і досліджуються з початку 70-х років і сьогодні перспективність їх використання для побудови систем архівної оптичної пам'яті, виготовлення голографічних оптичних елементів, в образотворчій голографії, не викликає сумнівів. Досягнення останніх десятиріч дозволили почати комерційне виробництво недорогих фотополімерних реєструючих середовищ для голографії.
ирішення задач створення, дослідження і вдосконалення фотополімерів призвело до виникнення потреби в теоретичній моделі голографічного запису в цих середовищах. Основні якісні уявлення про механізми запису в фотополімерах сформувалися вже в 70-ті роки, однак складність процесів, що відбуваються в полімерних системах, привела до того, що теоретичні моделі процесу формування голограм були запропоновані тільки в останнє десятиріччя.
Існуючі на цей час моделі базуються на істотних спрощеннях і недостатньо обгрунтованих припущеннях, адекватність яких у випадку реальних середовищ є сумнівною. Це призводить до неможливості на основі даних теорій встановити зв'язок між складом композиції, фізико-хімічними властивостями її компонент та голографічними характеристиками середовища. При цьому порівняння передбачень теорії і результатів експерименту носить, щонайбільше, лише напівкількисний характер. Крім того, деякі істотні особливості процесу голографічного запису в фотополімерах (наприклад, постекспозиційне самопідсилення, формування поверхневого рельєфу) не описуються існуючими теоріями.
Таким чином, актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена безперечною наявністю потреби в узагальненій теоретичній моделі формування голограм в фотополімерних середовищах, яка може бути застосована до різних типів композицій з полімеризаційно-дифузійним механізмом запису та дозволяє кількісне порівняння з експериментальними результатами. Створення подібної теорії дозволить не тільки краще збагнути протікаючі в реєструючому шарі процеси, але і перейти, принаймні частково, при створенні і вдосконаленні фотополімерних середовищ від методу проб та помилок до цілеспрямованого вибору компонент композиції на основі їх фізико-хімічних властивостей.
Мета і задачі дослідження. озробка узагальненої теоретичної моделі формування голограм в середовищах з полімеризаційно-дифузійним механізмом запису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНА МОДЕЛЬ ФОРМУВАННЯ ГОЛОГРАМ В СЕРЕДОВИЩАХ З ПОЛІМЕРИЗАЦІЙНО-ДИФУЗІЙНИМ МЕХАНІЗМОМ ЗАПИСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок